Обраного три дні тому голову облради Запоріжжя визнали нелегітимним і обрали нового

Область очолив Віталій Толочек, який раніше вийшов з фракції «Слуга народу».

У Запорізькій облраді завершилися вибори голови депутатського корпусу — ним став Віталій Толочек, який раніше вийшов з фракції «Слуга народу».

Обраного три дні тому голову облради Запоріжжя визнали нелегітимним і обрали нового

Віталій Толочек. Фото: pro.berdiansk.biz

Про це повідомляє «Укрінформ».

За Толочека проголосували 44 депутати з чотирьох фракцій: ОПЗЖ, «За майбутнє», «Європейська солідарність» і «Зе фракція». Він був запропонований «Зе фракцією» і став єдиним кандидатом.

Таємне голосування проходило в сесійній залі, де депутати облаштували кабінку і зробили урну для бюлетенів.

Обирати главу Запорізької облради місцеві депутати почали ще 11 грудня. Засідання почалося о 14:00 і тривало більше 10 годин — майже до 2 години ночі 12 грудня. Спочатку на посаду голови претендували кандидати від «Слуги народу», «Європейської солідарності», ОПЗЖ і «Єднання». Однак, пізніше представники Євросолідарності і ОПЗЖ заявили, що відкликають своїх кандидатів і не братимуть участі в голосуванні. У підсумку двома претендентами на посаду глави облради залишилися Віталій Боговін від «Слуги народу» і Геннадій Шевченко від «Єднання».

Після підрахунку голосів голова лічильної комісії заявила, що результати голосування неможливо встановити через тиск на членів комісії і зіпсовані бюлетені.

Тож, перша спроба обрати главу облради закінчилася бійкою. Зрештою, роботу сесії обласної ради перервали до 14:00 15 грудня. Цього дня депутати знову довгий час не могли обрати голову облради, оскільки частину з них не пропускали до сесійної зали невідомі. Проте, пізніше кандидат від «Слуги народу» Боговін повідомив, що за нього проголосувала більшість (43 депутати).

Сьогодні з ініціативи третини депутатського корпусу була скликана позачергова сесія, під час якої чотири представники «Слуги народу» (Роман Терехов, Сергій Селевич, Юрій Капустянський і Віктор Толочек) заявили про вихід з фракції та створення нової — «Зе фракції». 44 депутати визнали нелегітимними результати таємного голосування 15 грудня і прийняли рішення обрати нового голову облради.

Тим часом Боговін і депутати від «Опозиційного блоку», «Батьківщини», «Слуги народу» і «Єднання» заявили про спробу захоплення влади.

Як передає «Інтерфакс-Україна», сьогодні  новообраний голова Толочек офіційно прийняв присягу. Він наголосив, що має великий досвід роботи в будівництві — «від майстра до керівника підприємства». Також, він спеціалізувався на будівництві і ремонті енергетичних об’єктів на Запорізькій АЕС, а також на підприємствах запорізького промислового комплексу. Має вищу освіту в сфері турбобудування. Є співзасновником фірми. // LB.ua

Читайте также: