Перші німецькі «Гепарди» Україна отримає лише у липні

До кінця літа Німеччина передасть Україні 30 зенітних самохідних установок «Гепард». Перші 15 установок із майже 60 тисячами боєприпасів до них мають бути готові до розгортання у липні, зазначає DW.

Перші 15 зенітних самохідних установок (ЗСУ) «Гепард» із німецьких арсеналів надійдуть до України у липні. Про це міністерка оборони Німеччини Крістіне Ламбрехт (Christine Lambrecht) та її український колега Олексій Резніков домовилися у ході відеоконференції у п’ятницю, 20 травня, передає агентство dpa.

Пакет допомоги Києву включає також надання 59 тисяч одиниць боєприпасів, постачання ще 15 установок до кінця літа та навчання українських військових на базах Бундесверу.

«Гепард» — це ефективна зброя, яка також має значний стримувальний ефект, наприклад, для захисту критичної інфраструктури, — заявила Ламбрехт після переговорів. — Зараз ми спільно працюємо над тим, щоб перші 15 «Гепардів» із повністю навченими екіпажами були готові до розгортання із середини липня».

Олексій Резніков назвав розмову з Ламбрехт «дуже продуктивною». «Ми обговорили початок нового важливого проекту, який зміцнить можливості української армії», — написав він у Twitter, пообіцявши про подробиці повідомити найближчим часом.

Німеччина також поставить Україні сім самохідних гаубиць PzH 2000. Навчання українських солдатів роботі з ними вже триває.

Читайте также: