Повідомлено про підозру росіянину, який у складі бойовиків «ДНР» знущався над українськими військовополоненими

За процесуального керівництва прокурорів Департаменту нагляду у кримінальних провадженнях щодо злочинів, вчинених в умовах збройного конфлікту, Генеральної прокуратури України СБУ повідомлено про підозру громадянину РФ — учаснику терористичної організації «ДНР», який катував українських військовослужбовців, за ч. 2 ст.146 КК України (незаконне позбавлення волі двох або більше осіб), ч.1 ст. 258-3 (участь в терористичній організації), ч.2 ст. 28, ч.2 ст.437 (ведення агресивної війни за попередньою змовою групою осіб) та ч. 1 ст. 438 (жорстоке поводження з військовополоненими).

За даними слідчих, учасник терористичної організації «ДНР», відомий за позивним «Москва», впродовж вересня 2014 — травня 2015 років, діючи за попередньою змовою групи осіб зі службовими особами ЗС РФ, безпосередньо брав участь у бойових зіткненнях з українськими військовослужбовцями в районі Донецького аеропорту, здійснював пропагандистську діяльність шляхом публікацій антиукраїнських проросійських статей, виготовлення відеоматеріалів та розміщував їх в Інтернеті. Все це для досягнення злочинного плану щодо ведення агресивної війни проти України з метою зміни меж її території та державного кордону.

Також він, в порушення норм Женевської конвенції про поводження з військовополоненими, катував електричним струмом українських військовослужбовців, які потрапили у полон під час оборони Донецького аеропорту, для отримання даних військового характеру.

Вказану особу викликано до органу розслідування на 02.01.2020 для проведення слідчих дій. У випадку його неприбуття без поважних причин, слідством буде ініційовано затримання та взяття під варту. Інкриміноване йому вчинення особливо тяжких злочинів передбачає покарання у вигляді довічного позбавлення волі.

Генеральна прокуратура України

Читайте также: