Вдруге за декілька годин російські окупанти вдарили по ЗАЕС: є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин

Ввечері 5 серпня російські терористи вдруге обстріляли Запорізьку атомну електростанцію з РСЗВ.

Три «прильоти» зафіксовані прямо на майданчику станції, біля одного з енергоблоків, де знаходиться ядерний реактор, передає УНН із посиланням на Єнергоатом.

Захват российскими фашистами Запорожской АЭС: три сценария "хуже Чернобыля"  - УКРАИНА КРИМИНАЛЬНАЯ

За даними Енергоатому, рашисти серйозно пошкодили азотно-кисневу станцію та об‘єднаний допоміжний корпус. Є ризики витоку водню та розпилення радіоактивних речовин. Високою є пожежна небезпека. Наразі постраждалих немає.

“Перед обстрілами представники Росатома поспіхом покинули станцію. Ймовірно вони знали, що готується атака”, – йдеться у повідомленні.

У той же час, український персонал ЗАЕС перебуває на місці і виконує усі заходи із забезпечення ядерної й радіаційної безпеки та ліквідовує наслідки пошкоджень, зазначили в Енергоатомі.

***

Сьогодні приблизно о 14.30 російські військові тричі обстрілювали Запорізьку АЕС. Вони поцілили у високовольтну лінію зв’язку 330 кВ ВРП автотрансформатора ЗАЕС – Запорізька ТЕС. У результаті її було пошкоджено, на одному з енергоблоків спрацював аварійний захист, увімкнулись дизель-генератори. Наразі цей блок розвантажено та відключено від енергомережі.

You may also like...