КРИМІНОГЕННА СИТУАЦІЯ В ОДЕСІ НЕКОНТРОЛЬОВАНА

Так стверджує Президент Одеської Правозахисної академії Валерій Кочетов.

Розмову з ним провів Ігор Столяров

– Криміногенна ситуація в Одесі, особливо наприкінці 2002 року, вкрай загострилася. З чим це, на Вашу думку, пов”язано?

– Криміногенна ситуація в Одесі є неконтрольованою вже більше року. Сьогодні в місті виникла така ситуація коли правоохоронні органи та місцева влада не спроможні підтримувати спокій. Майже кожного дня когось вбивають, лунають вибухи.

Якщо говорити мовою офіційною можу твердити, що в Одесі триває перерозподіл впливу кримінальних груп. Вони будь-яким чином прагнуть захопити дедалі більші території для контролю.

Ситуація в Україні така, що нинішня організована злочинність міцно пов”язана з нинішніми державними службовцями, працівниками правоохоронних органів. Вони діють спільно.

Коли я це кажу, мене не лякає можливість притягнення до відповідальності, адже всі ми знаємо, що в Одесі значна кількість правоохоронців займалася вбивствами, деякі податківці вимагають хабарі…

Головним злочинцем в місті є Одеська міська влада, яка нині проводить перерозподіл майна міста, знищує парки. Перерозподіл цей триває на користь представників державних і кримінальних структур.

– Ми дотепер нічого не знаємо про розгляд справи в Одеському обласному апеляційному суді про злочинне угруповання у якому переважають колишні працівники міліції.

– Про це не знаєте не лише Ви, але ніхто з мешканців Одеси, адже судові засідання, незрозуміло чому, проводиться у закритому для громадськості режимі. Вони часто переносяться. Тобто, робиться все для того щоби силою суду розвалити цю справу…

– Останній приклад загострення ситуації – вбивство Президента кoмпанії “Антарктика” Валерія Кравченка.

– Жертвами стають нині не лише опозиційні до нинішньої влади люди, але і ті хто є прихильниками Руслана Боделана і завжди його підтримував.

Валерій Кравченко був одним з головних чинників відсторонення від влади екс-мера Одеси Едуарда Гурвіца після його обрання.

Нещодавно загинув суддя Одеського обласного господарського суду Ігор Ткачук. На мою думку, Він загинув саме тому, що вів справи, які стосувалися Чорноморського пароплавства, арешту суден і різних владних інтересів. Кравченко був другом Ігоря Ткачука.

Якби слідство з належною відповідальністю поставилося до своїх обов”язків, воно б поцікавилося мотивами зв”язків між Ткачуком і Кравченком.

Розмову провів Ігор Столяров, Одеса

You may also like...