Що вони собі насудили: суддя Вищого господарського суду України Надія Михайліна Губенко

Що вони собі насудили: суддя Вищого господарського суду України Надія Михайліна Губенко

Паралельно з конкурсом до Антикорупційного суду, куди прикута велика увага суспільства, ВККС проводить добір суддів на вакантні посади у Верховний суд. З усіх претендентів щонайменше 44 особи визнані громадськістю недоброчесними. На пленарних засіданнях Комісія припинила їх участь лише частково.

Знайомтеся, суддя Вищого господарського суду України – Надія Михайліна Губенко.

Надія Губенко вперше стала суддею у 1992 році, коли її призначили у Арбітражний суд Києва. 2001-го вона делегована постановою Верховної ради у Київський апеляційний господарський суд безстроково. 2008 року перейшла працювати у Вищий господарський суд України.

Губенко була суддею Вищого господарського суду у часи тандему Татькова-Ємельянова, яких ГПУ підозрює у незаконному втручанні в автоматизовану систему розподілу справ.

Відомо, що суддя Надія Губенко входила у колегію суддів, яка скасувала постанови ВГСУ про визнання недійсним рішення Київської міської ради щодо передачі для забудови земельної ділянки в центрі Києва на користь ТОВ “Житло-буд”. Йдеться про територію буферної зони Олександрівської лікарні. За повідомленням ЗМІ, Київрада у липні 2003 року передала фірмі землю площею 0,06 га на території закладу, а 2007-го там почалося будівництво, яке призвело до конфлікту: зіткнення активістів та представників забудовника. Стверджується, під час підготовчих робіт забудовник вирубав на території лікарні, а саме на в меморіальному парку ім. Богомольця 226 дерев.

Ми проаналізували доступні у відкритому доступі декларації Надії Михайлівни за 2013201420152016 та 2017 роки. Кандидатка, окрім зарплати, регулярно отримує матеріальну допомогу. Чоловік Сергій Губенко вказує дохід від Міністерства соціальної політики. Донедавна, ще у 2015-му, з ними разом проживали свекор Василь Губенко та свекруха Раїса Губенко. Обидва пенсіонери.

У майнову декларацію кандидатка записала одинадцять об’єктів нерухомості. Зокрема Надія Губенко володіє з сестрою трьома спадковими земельними ділянками у Броварському районі Київщини. (0,15, 0,54, 3,7 га)

На одній із ділянок розміщений житловий будинок сумарною площею 130,6 кв. м, зареєстрований у 2014 році за рішенням суду. Це успадкований будинок, який належав батьку Надії Михайлівни.

У власності чоловіка Сергія Губенка є дві ділянки у Києво-Святошинському районі Київщини сумарною площею 0,09 га з будинком площею 117 кв. м (одна з них подарована, інша набута безоплатно).

Також родина володіє трьома квартирами в столиці. З 1994 року в Надії Губенко є 76,9 кв. м та частка квартири 93 кв. м.

У 2013 році кандидатка Надія Михайлівна стала власницею житла на 136 кв. м в одному з найдорожчих житлових комплексів Києва «Новопечерські липки», де живуть багатії, у тому числі й Володимир Гройсман. Задекларована вартість квартири на дату набуття складала 898 260 грн.

Громадська рада доброчесності зазначає, що ця сума могла бути в рази заниженою в порівнянні з ринковою вартістю. Відповідно до сайту забудовника на старті продажів ціна «квадратного метру» стартувала від 16 тис. грн, а на етапі введення будинку в експлуатацію від 25 тис. грн. Отже, вартість подібного житла коливається у діапазоні від 2,1 до 3,5 млн грн. Тоді як доходи членів сім’ї до такої суми не дотягували. Хоча під час співбесіди кандидатка посилалась на аудиторський висновок заробітків сім’ї, які нібито обґрунтовували легальність грошей.

На додачу Надія Губенко обзавелася машиномісцем у цьому ж житловому комплексі. Задекларована вартість – 77 115 грн, яка теж може бути заниженою.

Під час співбесіди Надія Губенко повідомила, що вказана квартира – єдина нерухомість, яка була придбана за всю її кар’єру. Нею був укладений договір на участь у будівництві шляхом інвестування. Нібито вказана сума у декларації це і є номінальна вартість облігацій. Зазначимо, що йдеться про елітний житловий комплекс, де живуть бізнесмени та політики. Із закритою територією, власною інфраструктурою та охороною.

Якщо вірити декларації, родина Губенків має у власності лише два автомобілі: у чоловіка з 2006 року Мазда М-3 1.6L за 114 500 грн та позашляховик Тойота Прадо за 364 288 грн з 2008 року.

26 лютого 2019 року на засідання Вищої кваліфікаційної комісії суддів кандидатку Надію Губенко визнали такою, що здатна здійснювати правосуддя у Верховному Суді. У рейтингу вона посіла 25-те місце. Нагадаємо, набір триває до вищої судової інстанції в країні, де є 78 вакантних місць. Потенційно туди проходять майже чотири десятки неоднозначних персон, у тому числі «судді Майдану».

Розслідування «PROSUD»

You may also like...