“МИ БУДЄМ ЗАКРУЧІВАТЬ ГАЙКІ ОТНОСІТЄЛЬНО ЧЄЧЄНЦЄВ…”

Ця фраза належить офицеру Одеського обласного відділення Служби безпеки України, яку він проголосив під час зустрічі з головою Всесвітнього конгресу вайнахів Хусейном Берсанукаєвим. Погроза ця пролунала після відмови останнього припинити в Одесі діяльність Чеченського інформаційного центру.Ця заява була почута одразу після критики МЗС Росії і вимоги негайно припинити діяльність інформаційного центру в Одесі.

Процитую ще раз працівника СБУ: “Нині Україна з Росією зближується. Ваша діяльність та робота інформаційного бюро заважає зближенню Росії з Україною. Не шкодьте Україні… Росія може перекрити нам газ.”

На ці слова Голова всесвітнього конгресу вайнахів Хусейн Берсанукаєв відповів, що “Україна просувається на шляху до правової держави. Один з принципів правової держави, це саме свобода слова і можливість почути різні думки на одну проблему. Вас хвилює газ, а мене щоби не знищували чеченський народ. Нині триває геноцид проти чеченців. Якщо Ви проти незалежності Чечні, це означає що Ви і проти незалежності України”.

Про цей вельми неприємний діалог Хусейн Берсанукаєв розповів на прес-конференції для журналістів в Одесі.

Голова Всесвітнього Конгресу вайнахів повідомив, що нині готується нова заява Чеченського інформаційного бюро в Одесі. Її автори вимагатимуть припинити війну на території Чеченської республіки. “Ми будемо вимагати від світового співтовариства сприяння у справі зупинення війни. Зупиніть російських вандалів та Президента Росії Володимира Путіна, який приплив до влади на крові чеченського народу! І Він готовий пролити кров ще десятків тисяч чеченців”.

На прес-конференції мова йшла і про нещодавні події у Москві із “звільненням” заручників.

“Я переконаний, що ніхто з так званих “терористів” знищувати заручників не збирався. Їх планували звільнити.

Це було не зручно російській владі, бо це напевне був би ефект потужного вибуху. Це б довело безсилля влади Президента Путіна і значно зменшило б його рейтинг.

Напередодні Президентських виборів Володимиру Путіну такий перебіг подій не підходив. Саме тому вони імітували “героїчне звільнення” заручників, що стало причиною багатьох смертей.”

Вимоги Росії припинити в Одесі діяльність Чеченського інформаційного центру Хусейн Берсанукаєв назвав такими, що пов”язані з бажанням північного сусіда зупинити критику на адресу “визволителів” заручників.

Хусейн Берсанукаєв висловив подив з приводу заяв українських офіційних осіб про те, що в Одесі Інформаційного центру Чеченської республіки начебто “не існує”.

“Інформаційний центр в Одесі працює незважаючи на тиск з боку Служби безпеки України. Ми вимагаємо від російської влади сісти за стіл переговорів з Президентом Ічкерії Масхадовим. Світове співтовариство має вимагати створення міжнародної комісії для розслідування причин захоплення заручників та їхнього так званого “звільнення”. Ми маємо дізнатися правду – хто вбив заручників – “терористи” чи “визволителі”? Винні лікарі чи спецслужби?”.

Слід нагадати, що Росія неодноразово вимагала заборонити діяльність в Одесі Інформаційного центру Чеченської республіки.

Ігор Столяров, спеціально для “УК”

Читайте также: