ПОРОШЕНКО ПІДРОБИВ ДЕРЖБЮДЖЕТ?

Коли 3 лютого лідер КПУ Петро Симоненко заявив, що державний бюджет України на 2003 рік сфальсифікований – йому ніхто не повірив і повідомлення було розцінене як піар-хід головного комуніста країни напередодні акцій опозиції. До того ж, можливість фальсифікації бюджету була заперечена цілком експертною заявою Петра Порошенка – глави бюджетного комітету ВР і члена фракції «Наша Україна». Причому, заяву Порошенко робив не під камеру, а особисто першому віце-спікеру ВР Геннадію Васильєву. Повідомлення звучало так: «Мені про фальсифікацію бюджету нічого не відомо».13 березня, після наради лідерів фракцій парламенту, Петро Симоненко зробив сенсаційну заяву начебто від імені всіх її учасників – лідери і представники депутатських фракцій і груп Верховної Ради не виключають, що державний бюджет України на 2003 рік було сфальсифіковано на суму 310 мільйонів гривень, з яких підтверджується фальсифікація 47 мільйонів. Тобто щодо 47 мільйонів – це вже публічно визнаний факт.

Як повідомляє ЛІГА:

”Кожна фракція отримає всі документи, включаючи стенограму засідання ВР, на якому приймався Держбюджет. При цьому він заявив, що стенограма також була сфальсифікована. «Ті, хто тиснув на працівників апарату, забули, що є ще й аудіозапис засідання», – сказав П. Симоненко. Він також додав, що всі рішення з цього питання будуть прийматися у присутності глави бюджетного Комітету Петра Порошенка, який зараз перебуває у відрядженні. Відповідаючи на запитання про можливість порушення питання про недовіру главі бюджетного Комітету, П. Симоненко зазначив, що поки що лідери фракцій не обговорювали цю тему. Водночас він зазначив, що «треба спитати з тих, хто редагував держбюджет після третього читання”.

“За словами Н.Шуфрича, під час розподілу місцевих бюджетів зроблено висновок, що бюджети Вінниці, Вінницької області і Черкас збільшено приблизно на 11 млн. грн. У порівнянні з іншими місцевими бюджетами. Зокрема, за його словами, на Вінницю нормативи збільшені на 4,5 млн. грн. Н.Шуфрич заявив, що “це дещо неприємно, оскільки у Вінниці було обрано керівника бюджетного комітету” (Петра Порошенка – прим.ред.). Крім того Н.Шуфрич повідомив, що 2 млн. грн зі вказаних 47 млн. направлені на реконструкцію стадіону у Вінниці”.

На захист Порошенка висловився тільки соціаліст Станіслав Ніколаєнко, причому, якось дивно. Знову цитуємо ЛІГУ:

“С. Ніколаєнко також відзначив, що на зустрічі не обговорювалося питання щодо підозр у фальсифікації бюджету головою бюджетного Комітету ВР, оскільки всі впевнені, що одна людина не може все фальсифікувати”.

Ну, тобто Ніколаєнко за фактом заявив, що Порошенко не може бути винен, оскільки підробити бюджет сам він не міг. І саме з цієї причини, за логікою Ніколаєнка, Порошенко перебуває поза підозрами.

Але все ж бюджетний скандал розгоряється, і в його центрі сьогодні перебуває голова бюджетного комітету ВР, кум Віктора Ющенка, начальник штабу блоку “Наша Україна”, великий підприємець і народний депутат Петро Порошенко.

На сьогодні проти Порошенка можуть використовувати такі факти і збіги:

1. Завдяки фальсифікації значна частина бюджетних коштів надходить на мажоритарний округ N12, де Порошенка було обрано народним депутатом.

2. Порошенко першим заперечив припущення Симоненка про фальсифікацію держбюджету. Причому, зробив це не публічно, а на вухо першому віце-спікеру Васильєву.

3. Порошенко був відсутнім на сьогоднішньому засіданні лідерів фракцій 13 березня, де звірялися цифри бюджету.

4. Порошенко дійсно редагував державний бюджет.

Усе це, звичайно, не докази і навіть не підстави для звинувачень. Але не варто забувати про те, що у Порошенка чимало ворогів, як у самій “Нашій Україні”, так і в таборі опозиції. Причини ворожнечі – близькість Порошенка до Віктора Ющенка, його вплив на лідера “НУ” і чутки про те, що саме його Ющенко призначить прем»єр-міністром України у разі своєї перемоги на виборах. Порошенко перебуває у поганих стосунках із Юлією Тимошенко, націонал-демократичними партіями блоку “НУ” і комуністами. Тому його з радістю “приберуть” з якомога найголоснішим скандалом. У якому більше зацікавлена не влада, а опозиція.

“Тиждень”

You may also like...