ПОХИЩЕНЫ СЕМЕРО ВОСПИТАННИКОВ ДЕТДОМА

В Житомирской области после возбуждения уголовного дела против директора Центра реабилитации детей за избиение девочки, тот, захватив семерых воспитанников, скрылся. Переговоры между правоохранительными органами и похитителем не удаются. Свои услуги посредника предлагает народный депутат Анатолий Писаренко.Коментар Прес-служби народного депутата України

Анатолія Писаренка до подій навколо викрадення громадянином Савченком Д.В. та його дружиною дітей з приватного реабілітаційного центру

у смт. Брусилів Житомирської області

За офіційним повідомленням органів прокуратури та внутрішніх справ Брусилівського району Житомирської області, на початку вересня громадянином Савченко Д.В. та його дружиною Савченко Г.О. було вивезено з приватного “Центру соціальної реабілітації дітей” семеро їх неповнолітніх вихованців: три дівчинки і чотири хлопчика. До цього часу місце їх знаходження невідоме. Хоча є припущення, що діти знаходяться у місті Києві на різних квартирах.

На думку правоохоронних органів, викрадення пов’язане з відкриттям 1 вересня 2002 року проти Савченко Д.В. кримінальної справи за фактом побиття ним неповнолітньої вихованки Центру Олени Лиман. Факт побиття був підтверджений висновком медиків.

На думку Савченко, звинувачення проти нього необґрунтовані, тому що це було не побиття, а метод виховання. Він вважає запроваджену ним систему покарань найвдалішою стосовно “вуличних” дітей. При цьому сама дитина вибирає собі покарання за власні провини – кропива, лозина або інше. Отже, Олена Лиман сама вибрала покарання. До того ж Савченко звинувачує прокуратуру та міліцію Брусилівського району у порушенні його прав та насиллі над дітьми.

Головною умовою повернення дітей до смт. Брусилів, Савченко називає гарантії безпеки його вихованцям та власній сім’ї. Досі не вдалося налагодити переговорний процес між Савченком та правоохоронними органами. У такій патовій ситуації народний депутат України по 68 виборчому округу (до якого входить Брусилівський район) Анатолій Писаренко запропонував сторонам конфлікту посередницькі послуги. Очікується, що найближчим часом буде проведено зустрічі зі сторонами, під час яких планується знайти компроміс і повернути дітей до нормального життя.

Прес-служба народного депутата України

Анатолія Писаренка

8 (050) 311 67 88 (Ксенія Діденко)

Відкритий лист народного депутата України

Анатолія Писаренка до директора благодійного фонду “Самарянин” Савченка Дмитра Віталійовича

Шановний, Дмитре Віталійовичу!

Я з тривогою сприйняв інформацію щодо подій навколо порушеної кримінальної справи за фактом побиття Вами неповнолітньої Олени Лиман і наступного захоплення Вами (за версією правоохоронних органів) 7 дітей – вихованців “Центру соціальної реабілітації дітей”.

Ваш Центр у смт. Брусилів Житомирської області знаходиться на території мого 68 виборчого округу, тому я вважаю своїм обов’язком втрутитись у розв’язання конфлікту між Вами і правоохоронними органами з тим, щоб інтереси дітей у цьому випадку не постраждали. На моє глибоке переконання добробут і психічне здоров’я дітей – це принципові позиції, від яких мають відштовхуватись усі сторони конфлікту. На жаль, останнім часом семеро дітей, які перебувають з Вами у невідомому місці, позбавлені звичних для них умов життя. Думаю, Ви розумієте власну відповідальність за долю дітей і необхідність негайного їх повернення додому у Брусилів.

Зважаючи на мій статус, я пропоную своє посередництво у Ваших переговорах з правоохоронцями, а також готовий виступити гарантом толерантного ставлення до дітей, Вас і Вашої сім’ї з боку правоохоронних органів.

З надією на співпрацю,

Народний депутат України

А.ПИСАРЕНКО

Читайте также: