Як президент порушив карантин при головному санлікарі країни – аналіз виправдання

Як президент порушив карантин при головному санлікарі країни - аналіз виправдання

Головний санітарний лікар Віктор Ляшко після інциденту з відвідуванням Володимиром Зеленським та його командою кав’ярні в Хмельницькому спробував знайти виправдання порушенню ними правил карантину. Проте частина його слів суперечить обставинам, зафіксованим на фото, та поясненням, які напередодні в соцмережі опублікував Офіс президента, зазначає Bihus.Info.
ЦИТАТА: 

“Я спостерігав, хвилювався, як дотримуються наших правил. Усе пройшло гуд. Ми подивилися й пішли. Нічого такого не було, як розкрутили. Учора уряд проголосував за відкриття закладів 5 червня. Постанову про правила роботи було опубліковано позавчора. І президент побачив, як воно може працювати – якщо люди сидять за одним столом, то не більше чотирьох осіб (не рахуючи дітей). І можуть сидіти без масок під час вживання їжі й напоїв”.
(Коментар головного санлікаря України Віктора Ляшка виданню Лівий берег щодо відвідування президентом кафе, яке за правилами карантину на той момент могло приймати гостей виключно на літньому майданчику, 4 червня 2020 рік). 

В Офісі президента натомість саму історію напередодні описали так: “Президент Володимир Зеленський прогулявся центральною частиною міста Хмельницького та скуштував кави в місцевій кав’ярні. «Крута кава у Хмельницькому! Ароматна і смачна! Перші кафе виходять з карантину, оговтуємося потихеньку від коронавірусної епідемії», – зауважив Володимир Зеленський”. Тобто у початковому описі ОП взагалі не було згадок про те, що Володимир Зеленський 3 червня відвідував кав’ярню, аби побачити, як будуть працювати кафе з 5 червня.

Віктор Ляшко

Віктор Ляшко

Попри запевнення Ляшка, що порушення правил карантину не було – фотографія та допис на офіційній сторінці Офісу Президента в соцмережі говорять про інше. Журналісти Bihus.Info нарахували мінімум три відмінності у словах санлікаря і фото, на якому він, до речі, теж є.

По-перше, головний санлікар заявив: “подивились і пішли”. Проте на фотографії видно, що не просто подивилися, але й сіли за столик в закритій залі закладу та пили каву. На фото мова йде про 3 червня, тоді як зали доступні до відвідування тільки з 5 червня.

По-друге, “президент побачив, як воно має працювати – якщо люди сидять за одним столом, то не більше чотирьох осіб” – знову маніпуляція. Не більше чотирьох гостей за столом, не враховуючи дітей, – це вимога до роботи кафе та ресторанів, які приймають гостей і зараз на відкритих терасах та літніх майданчиках, та зможуть запрошувати відвідувачів усередину з 5 червня. Але як Зеленський міг це побачити – якщо за столом, окрім президента, сиділо ще шестеро дорослих людей. Усі вони порушували і чинні на той момент, і навіть майбутні правила роботи кафе.

По-третє, “можуть сидіти без масок під час вживання їжі та напоїв”. З семи людей маску чітко видно тільки на одній. Тоді, як на фото напої передбачені лише для двох гостей: з чашкою сидить сам Зеленський, ще одна чашка зі склянкою з водою до неї стоять на столі. Іншого посуду немає. Тож ще четверо людей мали б бути у масках. Так само, до речі, як і сам санлікар, який хоч і сидить від “президентського” столику на суттєвій відстані, але найімовірніше без замовлення.

Нагадаємо, історія з відвідуванням Зеленським кафе сталася 3 червня. В цей же день уряд погодив пом’якшення правил карантину, в тому числі і тих, що стосуються роботи закладів громадського харчування – кафе, ресторанів, барів. Зокрема, закладам дозволили приймати гостей не тільки на літніх майданчиках, але й всередині приміщень.

Щоправда, решта вимог щодо роботи з відвідувачами – дотримання відстані не менше ніж 1,5 метра між місцями для сидіння за сусідніми столами та розміщення не більше ніж чотирьох клієнтів за одним столом (без урахування дітей віком до 14 років), забезпечення персоналу засобами індивідуального захисту і використання відвідувачами, крім часу приймання їжі, респіраторів або захисних масок – залишаються незмінними. Порушення цих правил загрожує штрафом від 17 тисяч гривень.

До речі, президент вже заявив журналістам, що готовий заплатити штраф, якщо тим походом у кафе порушив правила карантину.

Нагадаємо також, що раніше Bihus.Info перевіряли слова самого Зеленського про те, що він не призначатиме на посади кумів і друзів. За рік його президентства у владі опинилися понад півтора десятки його друзів, партнерів і колег по шоу-бізнесу. Детальніше  – у  Factчеку.

Автор:  Bihus.Info.

You may also like...