Фільм “20 днів в Маріуполі” отримав ОСКАР як краща документальна стрічка

Українська стрічка Мстислава Чернова увійшла в короткий список премії Американської кіноакадемії в двох номінаціях: "найкращий документальний фільм" і "найкращий іноземний фільм".

Українська стрічка Мстислава Чернова отримала премію Американської кіноакадемії в номінації «Найкращий повнометражний документальний фільм». Це сталось під час 96 церемонії нагородження премією Американської кіноакадемії.

“20 днів у Маріуполі” – документальна стрічка, яка показує знищення міста російськими загарбниками в перші дні повномасштабної війни РФ проти України, зокрема й бомбардування пологового будинку.

20 днів в Маріуполі, обстріл, вибух, напад росії

Кадри знімала команда репортерів агентства Associated Press, до якої входили, зокрема, українські фоторепортери Мстислав Чернов, котрий став режисером фільму, Євген Малолєтка та продюсерка Василіса Степаненко. Вони були єдиними представниками західних ЗМІ, що залишилися в Маріуполі під час наступу військ РФ.

Приїхавши до міста 24 лютого 2022 року, Чернов і Малолєтка висвітлювали роботу лікарів у місцевих госпіталях, фіксували численні жертви серед цивільного населення та залишили місто 15 березня в складі колони, яка виїхала після відкриття гуманітарного коридору.

Раніше фільм отримав нагороду британської премії BAFTA.

You may also like...