IT-спеціалістам які тримають рахунки у Приватбанку, не дають великі суми готівкою, вимагаючи документи про IT-освіту

Дивна історія сталася з айтішницею Валентиною Антонюк, яка має рахунок ФОП у Приватбанку, отримує за свою роботу на нього гроші, та намагалась, вивести деяку  (велику) суму готівкою  і забрати у відділені (у них є така послуга). Але виявилось, що гроші зняти їй не дозволили через фінмоніторинг, та обмеження видачі суми без документів з податкової. Документи вона мала, але виявились деякі дивні забаганки банку.

Вона зменшила розмір суми, але й цього разу їй відмовили, ще й висунули нові вимоги до надання документів. До звичайних документів з податкової та актів, додались дивні вимоги, щоб вона документально довела свою IT-кваліфікацію. Попросили надіслати: ліцензії, свідоцтва, дипломи/міжнародні сертифікати (за наявності), що стосується спеціалізації в сфері IT. Пояснити такі дивні вимоги в банку не змогли, посилаючись на фінмоніторинг та нові закони. У дівчини ці документи були, але з цього випадку випливає, що IT-спеціаліст самоучка, який може заробити своїм умінням кодити, великі гроші, має шанс їх не отримати, бо не зможе довести що він IT-спеціаліст.

Нижче наводимо допис який зробила Валентина Антонюк, на порталі айтішників DOU.ua, та опублікувала скріншоти переписки з менеджером Приватбанку:

Сьогодні мені перший раз знадобились сертифікати і диплом про вищу освіту… і все це завдяки PrivatBank!

Користуюсь послугами цього банку ще з університету, ФОП також через них, але виявилось, що гроші зняти не можу через обмеження суми без документів з податкової.

Спробувала зняти ще раз і значно меншу суму, знову відмовили і мені повідомили, що це навіть не залежить від суми. І навіть самих документів з податкової тепер не вистачить, а треба — ДОКУМЕНТИ, ЯКІ ПІДТВЕРДЖУЮТЬ МОЮ КВАЛІФІКАЦІЮ.

Мені цікаво, чи це ок взагалі? Може хтось з таким стикався?

***

Перший раз мені відмовили в цьому, бо сказали, що потрібно підтвердження з податкової (і потрібен 1 документ — Декларація), бо дуже велика сума. Я подумала, що ок, не так критично, візьму нижче ліміта.

Замовила через день і.. другий раз мені відхилили отримання готівки, хоча це вже менше ліміту, який мені сказали.
Після моїх питань в чому причина цього разу, мені відповіли, що сума не важлива і треба відправити (скріни, які прикріпила), не тільки Декларацію, Квитанцію № 2, три останні інвойси, а й документи, які підтверджують, що я програміст (маю такі навички).

За день, буквально, змінились вимоги та документи. Мене вражає саме необхідність в банкові доводити свою професійність.

P.S.: це обов’язковий пункт, без нього не приймають навіть документи з податкової. Документи перевірили і тепер знову чекаю відповіді по знятті грошей.

P.S.S.: технічну співбесіду поки не назначали, але почну готуватись на всяк…


Продовження історії:

На порталі МІНФІН, де обговорюють різні фінансові питання, користувачі, оприлюднили цей випадок та поставити питання Приватбанку.

Відповідь від банку була така:

Приватбанк
Ответ банка
21 января 2022, 17:53

Добрий день!
В зазначеній вами ситуації необхідна перевірка інформації по клієнту. Для цього, він може звернутися в підтримку на захищені канали, де наші фахівці з радістю проаналізують даний випадок та нададуть відповідь після ідентифікації.
Йдемо в приватні повідомлення, щоб уточнити деталі стосовно ваших зауважень по додатку, підтримці та обслуговування у відділенні.

Валентина Антонюк, знову пішла в приватні повідомлення, щоб уточнити деталі, ПриватБанк відповів їй, але в чаті більше інформації вона не отримала і не впевнена, що отримає. Вона зафіксувала цю переписку де «фахівці з радістю проаналізують даний випадок та нададуть відповідь після ідентифікації«:

***

Нагадаємо, що Президент України Володимир Зеленський обіцяв створити найкращі податкові умови для IT-сектору. «У нас будуть найкращі податкові умови для IT-сектору. Одні з найкращих у світі. Ми розвиваємося в цьому напрямку», – заявив  президент.

Читайте также: