«Робін Гуд» з кримінальними «подвигами», або багаті також плачуть

Правду кажуть багаті, що в Україні їм живеться дуже непросто. І даремно їм заздрять прості смертні: вони навіть уявити собі не можуть, скільки праці потрібно докласти, скільки мозолів на руках збити, щоб заробити оте багатство. І коли, нарешті, починають з’являтись зароблені чесною працею дорогі авто, шикарні будинки, дорогоцінності на сотні тисяч і просто гроші з багатьма нулями, які повинні гарантувати, на думку простого громадянина, безтурботне життя – у їх власників з’являються нові проблеми.  

Це ж усе тепер потрібно берегти від заздрісних рук різного роду злодіїв та бандитів! А якщо, не приведи Господи, щось пропаде? Це ж не якась тисяча-друга, яку злодюжки можуть винести з квартири пенсіонера, це ж десятки-сотні тисяч, і добре якщо в національній валюті. Як Ви думаєте, легко таке пережити?

Приблизно в такій важкій ситуації опинився і 32-річний мешканець Полтави, який разом з сім’єю проживає в мальовничому будинку на околиці нашого міста. Близько десятої години ранку, коли господарів не було вдома, невідомі перелізли через цегляний паркан, який по периметру оточує помешкання, через вікно проникли всередину та винесли сейф.

Хоча територія навколо будинку наскрізь проглядалась камерами, злодії на це не зважили: вони знали, що ризик вартий здобичі, яка їх чекає. І злочинці не помилились. Коли, виїхавши за місто, вони зламали дверцята сейфа, то всередині виявили різних дорогоцінностей на суму майже двохсот тисяч гривень. Радості крадіїв не було меж – приблизно стільки ж емоцій, але вже негативних, було і у власника оселі, коли він виявив крадіжку.

Працівникам Київського райвідділу міліції, куди звернувся ошуканий полтавець, на слід злочинців вдалось натрапили досить скоро. Хоча, діяли, як виявилось пізніше, професіонали, однак перехитрити працівників карного розшуку їм все ж не вдалось. Спочатку міліціонери встановили, що крадії були не місцеві, пізніше визначили конкретне місто, звідки вони приїхали – Луганськ. Маючи ці дані, керівництво райвідділу відрядило до сусідньої області досвідчених оперативників, які й затримали одного із злочинців. Ним виявився 27-річний луганчанин, який вже не один рік відсидів за гратами за подібні крадіжки. Працював він із своїм напарником, і, за його свідченнями, не на «авось», а за чіткою «наводкою».

«На моєму рахунку не одна крадіжка, за яку я відсидів у в’язниці, – говорить Владислав (ім’я змінено). Я з напарником обкрадав квартири, магазини, однак завжди до цього ставився без емоцій, як до справи, яку роблю просто для того, щоб було за що жити. Цього ж разу, коли ми з товаришем підійшли до цього будинку, то я відчув задоволення, що зможу відібрати хоча б частину того багатства, яке мають його господарі. Я і моя сім’я завжди жили дуже скромно і вважали, що живемо так саме через отаких багатіїв – їм усе, а нам нічого».

Із бесіди зі злодієм складається враження, що до Полтави з Луганська приїздили не злочинці, а Робін Гуди, у всякому разі один із них точно себе таким відчув. Однак, від романтичного героя, у даному випадку, він зміг запозичити лише першу складову його вчинків – відбирати у багатих, а про те, щоб віддавати здобич бідним, він навіть і не думав. На отримані від продажу дорогоцінностей гроші, товариші гарно проводили час у себе в місті. Задоволення, однак, на довго розтягнути не вдалось – затримали правоохоронці.

Наразі стосовно чоловіків порушено кримінальну справу за ч. 3 статті 185 «Крадіжка» Кримінального кодексу України. За свої дії вони можуть отримати позбавлення волі на строк від трьох до шести років. Покарання винних, однак, потерпілих заспокоїть мало – вкрадене повернути буде дуже важко, адже злодії все розпродали.

 

Володимир Пасічко, ВЗГ Київського РВ ПМУ ГУМВС України в Полтавській області

You may also like...