Путін звернувся до росіян на тлі заколоту Пригожина

Російський диктатор Володимир Путін звернувся до росіян через бунт ватажка ПВК “Вагнера” Євгенія Пригожина.

РБК-Україна зібрало головне зі звернення глави Кремля.

(Photo by Kirill KUDRYAVTSEV / AFP)

Звернення диктатора сьогодні зранку анонсували у Кремлі. Виступ Путіна транслювали головні державні пропагандистські канали, він тривав всього 5 хвилин.

Зрада та удар у спину

Диктатор назвав бунт Пригожина відступництвом та ударом у спину Росії.

“І тому дії, які розколюють нашу єдність, – це, по суті, відступництво від свого народу, від бойових товаришів, які зараз борються на фронті. Це удар у спину нашій країні та нашому народу”, – сказав диктатор.

Крім того, Путін звинуватив Пригожина у зраді, а дії його найманців назвав “братовбивством”.

“А те, з чим ми зіткнулися, – це саме зрада. Надмірні амбіції та особисті інтереси призвели до зради. До зради і своєї країни, і свого народу, і тієї справи, за яку пліч-о-пліч з іншими нашими частинами та підрозділами билися і гинули бійці та командири групи “Вагнер””, – заявив він.

Погрози

Російський диктатор заявив, що сам Пригожин та бойовики, які пішли проти його режиму, будуть ліквідовані.

“Той, хто організував і готував військовий заколот, хто підняв зброю на бойових товаришів, – зрадили Росію. І дадуть відповідь за це. А тих, кого намагаються втягнути в цей злочин, закликаю не робити фатальну та трагічну, неповторну помилку, зробити єдино правильний вибір – припинити участь у злочинних діях”, – сказав Путін.

У кінці глава Кремля традиційно пообіцяв “захистити” Росію і закликав бойовиків не робити “фатальну помилку.

Нагадаємо, вчора ватажок “вагнерівців” Євгеній Пригожин оголосив демарш проти російського військового керівництва. Його війська зайшли до Ростова-на-Дону та захопили будівлю Південного округу РФ. Також ЗМІ повідомляють, що “вагнерівці” вже захопили всі військові об’єкти у Воронежі.

Сам Пригожин заявив, що “йде на Москву” нібито розбиратися з беззаконням, та продовжує далі критикувати військове керівництво РФ.

У Москві та Воронежі тим часом оголосили контртерористичну операцію, на дорогах помітили військову техніку, яка намагається заблокувати шлях до столиці.

You may also like...