Суд задовольнив позов про повернення у власність держави нерухомого майна вартістю майже ₴415 млн.

Господарський суд Харківської області задовольнив позов прокуратури  в інтересах держави в особі Фонду державного майна України до державного підприємства та державного реєстратора про скасування незаконних рішень держреєстратора та визнання права власності за державою на об’єкти нерухомого майна загальною вартістю майже 415 млн грн.

Харківською місцевою прокуратурою № 5 встановлено факт протиправного відчуження державного майна шляхом проведення незаконної державної реєстрації. Так, виявлено, що державний реєстратор однієї із сільських рад Богодухівського району, всупереч положенням ст.ст. 73, 136, 141 ГК України, незаконно зареєстрував право власності на об’єкти нерухомого майна загальною площею понад 10,5 тис. кв. м за державним підприємством.

Таким чином зазначене державне майно незаконно перейшло у приватну власність юридичної особи. Це і стало підставою для направлення відповідного позову місцевою прокуратурою до суду.

Апаратом обласної прокуратури забезпечено участь у розгляді господарським судом Харківської області зазначеної справи. Рішенням суду позов задоволено у повному обсязі.

Наразі рішення суду не набрало чинності, оскільки триває час на його апеляційне оскарження.

Пресслужба Харківської обласної прокуратури

Читайте также: