Кіберполіція викрила чоловіка у несанкціонованому втручанні в роботу оператора телефонного зв’язку

Фігурант здійснював перехоплення та підміну міжнародного голосового трафіку на національний. В результаті таких дій тарифікація міжнародних викликів відбувалася за заниженими тарифами. Наразі вирішується питання про оголошення чоловіку підозри. Йому загрожує до шести років ув’язнення.

Працівники Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Харківщини під процесуальним керівництвом Київської прокуратури припинили злочинну діяльність чоловіка.

Встановлено, що до вчинення правопорушення причетний 31-річний мешканець Харкова. Чоловік працював провідним спеціалістом одного з науково-дослідних інститутів і мав відповіді технічні навички.

Нібито для потреб інституту фігурант орендував віртуальний сервер, через який проходили міжнародні виклики, минаючи Міжнародний цент комутації, що призвело до порушення встановленого порядку маршрутизації. В результаті міжнародні дзвінки тарифікувались як національні.

Також несанкціоноване втручання в роботу телекомунікаційної мережі оператора підтверджено комісією Українського державного центру радіочастот.

Правоохоронці провели обшуки за місцями мешкання та роботи чоловіка, в результаті яких вилучили комп’ютерну техніку, мобільні телефони та документацію — усе це направили на експертизу.

За даним фактом відкрито кримінальне провадження за ч. 2 ст. 361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання про оголошення чоловіку підозри. Йому загрожує до шести років ув’язнення.

Департамент кіберполіції України

Читайте также: