Кіберполіція встановила двох чоловіків, які вчиняли DDoS-атаки на українські Інтернет-ресурси

Серед таких ресурсів, один з відомих новинних сайтів міста Маріуполь та декілька державних закладів освіти. Таким чином зловмисники намагалися поквитатися із своїми конкурентами та перевірити сайти на витривалість. Наразі молодикам загрожує до шести років ув’язнення.

Працівники Донецького управління Департаменту кіберполіції спільно зі слідчими поліції Донеччини, за процесуального керівництва Маріупольської місцевої прокуратури, викрили двох мешканців міста Маріуполь у здійсненні DDoS-атак на ряд регіональних інформресурсів. Це стало причиною недоступності сайту на деякий період.

Працівники кіберполіції встановили, що 22-річний молодик створив два програмних коди для здійснення DDoS-атак. За допомогою створених програмних засобів він, спільно зі своїм 21-річним товаришем, здійснював втручання в роботу Інтернет-порталу. Так, програма надсилала щосекундно близько сотні автоматичних запитів до ресурсу. У результаті, це призвело до відмови від обслуговування новинного порталу.

Поліцейські провели санкціонований обшук за місцем розташування ІТ-компанії, де працювали зловмисники. В ході обшуку вилучено їх комп’ютерне обладнання та мобільні телефони.

Працівники управління інформаційних технологій та програмування у Східному регіоні провели аналіз файлів, виявлених на їх комп’ютерах. Зокрема, на пристроях було виявлено програмне забезпечення, яке використовувалося для здійснення DDOS-атак.

За даним фактом поліція розпочала кримінальне провадження за ст.361 (Несанкціоноване втручання в роботу комп’ютерів, автоматизованих систем, комп’ютерних мереж чи мереж електрозв’язку) КК України.

Департамент кіберполіції Національної поліції України

You may also like...