Кримську суддю засудили до 12 років за державну зраду

Колишню суддю Севастопольського апеляційного господарського суду заочно засудили до 12 років ув’язнення.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок Святошинського суду Києва від 8 жовтня.

За матеріалами справи, у 2014 Катерина Остапова, усвідомлюючи анексію території України з боку Росії, вчинила державну зраду, тобто дії «… на шкоду суверенітетові, територіальній цілісності України у виді надання іноземній державі допомоги в проведенні підривної діяльності проти України».

Остапова продовжила здійснювати «правосуддя» на окупованій території. Вона подала заяву на конкурс і стала суддею так званого «Двадцять першого арбітражного апеляційного суду». Цим обвинувачена сприяла утворенню та функціонуванню на території АР Крим системи незаконних органів окупаційної судової влади РФ.

На розгляд кримінальної справи Катерина Остапова не прибула, але суд вирішив, що вона знала про неї і відмовилася від участі, а тому судив її заочно. Призначений захисник не міг зв’язатися з жінкою, щоб дізнатися її правову позицію щодо висунутих звинувачень. Але позиція адвоката була така, що вирок має бути виправдувальний за недоведеністю вини, оскільки мотив дій обвинуваченої не встановлено, а умисел на державну зраду – начебто не доведено, а Остапова мала право на свободу пересування та працю, чим і скористалася.

Серед доказів були роздруківки копій судових рішень окупаційного суду, де працює Остапова, з січня 2015 року по 23 травня 2017 року.

За інформацією Вищої кваліфкомісії, про Остапова не зверталась переведення до іншого суду на підконтрольній Україні території, хоча це зробили інші 53 судді і їх заяви були задоволені вже на середину лютого 2015.

Щоб стати суддею, Остапова стала громадянкою Росії. За нею автоматично визнали громадянство РФ і вона своїм правом протягом одного місяця заявити про бажання зберегти громадянство України не скористалася.

Вироком суду Остаповій призначили 12 років позбавлення волі з конфіскацією майна. Вона відбуватиме покарання з моменту затримання.

Читайте также: