На Чернівецькій митниці викрито масштабну корупційну схему

Загалом відомо про 11 співучасників злочину. Деяких уже затримали.

Відразу одинадцять осіб підозрюють в організації масштабної корупційної схеми на Чернівецькій митниці, яка завдала збитків державному бюджету щонайменше на 290 млн, повідомила Спеціалізована антикорупційна прокуратура.Як зазначили в НАБУ та САП, організація складалась із трьох організованих груп, які створили на Чернівецькій митниці цілу низку схем та способів ухилення від сплати митних зборів, отримуючи на цьому неправомірну вигоду.

До складу злочинної організації входили, зокрема, і колишній начальник Чернівецької митниці, колишній депутат Чернівецької обласної ради та два керівники митниці. Загалом група налічувала одинадцять осіб.

За даними слідства, впродовж 2017–2019 років через пункт пропуску на кордоні України ра Румунії вантажні автомобілі ввозили  в Україну товари на підставі підроблених документів, що призводило до застосування нижчих ставок ввізного мита, у тому числі нульових.  Так, іноді такі вантажівки реєстрували на митниці як порожні.

У свою чергу керівництво митниці забезпечувало позачерговий пропуск таких автомобілів та швидке митне оформлення задекларованих товарів «групи прикриття».

В САП підкреслили, що ці схеми діяли тривалий час, а коли журналісти працювали над матеріалом, який міг викрити схему, керівництво митниці організувало їхнє жорстоке побиття.

«Наразі викрито 11 членів злочинної організації, серед них три службовці Чернівецької митниці та вісім фізичних осіб. Їхні дії кваліфіковано за ч. 1 ст. 255, ч. 2 ст. 364, ч. 3 ст. 212, ч. 4 ст. 345-1, ч. 3 ст. 368, ч. 4 ст. 369 КК України. Одного співорганізатора та чотирьох учасників злочинної організації затримано в порядку ст. 208 КПК України», – повідомили в САП.

Для викриття схеми було залучено дані, надані компетентними органами Туреччини, Болгарії, Румунії, Чехії та Словаччини.

Нагадаємо, у лютому 2023 року Служба безпеки України викрила посадовців Чернівецької митниці на корупційних схемах вимагання та одержання  грошей від бізнесменів. Зокрема керівника одного з місцевих митних постів у Чернівецькій області затримали на вимаганні хабарів за «гарантування» підприємцям не створювати штучні перешкоди під час митного оформлення комерційних вантажів.

Згодом ДБР спільно з СБУ провели низку обшуків по всій вертикалі митниці та заявили про викриття тіньових схем з оборотом близько 10 мільярдів збитків на місяць.

В грудні 2023 року керівника Чернівецької митниці звільнили після проведення позапланової перевірки та викриття протиправної діяльності керівника та посадових осіб митниці. // Дзеркало тижня

You may also like...