На Харківщині двох поліцейських підозрюють у передачі зброї окупантам

Заступника начальника відділу кримінальної поліції і оперуповноваженого Куп’янського райвідділу поліції Харківської області підозрюють у передачі матеріальних ресурсів незаконним збройним формуванням на тимчасово окупованій території.

Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на тексти підозр.

Після вторгнення російських військових на територію України 24-25 лютого 2022 року працівникам Куп’янського райвідділу поліції було видано табельну зброю. Зокрема, замначальника відділу кримінальної поліції Віталію Борисенку — пістолет Макарова з боєприпасами і автомат Калашникова з чотирма магазинами, оперуповноваженому Віталію Суріну — пістолет Макарова з боєприпасами і автомат Калашникова з двома магазинами.

На початку березня Борисенко і Сурін отримали вказівку від керівництва надійно сховати зброю, щоб не загубити або щоб її не відібрали російські солдати та інші воєнізовані формування, які окупували місто. Крім того, поліцейським наказали за першої можливості евакуюватися. Однак Борисенко і Сурін відмовилися виїжджати з міста і в подальшому не брали участі у роботі евакуйованого підрозділу поліції, не долучалися до територіальної оборони та інших заходів воєнного стану на вільній від загарбників території.

Натомість у період з 18 по 25 квітня Борисенко і Сурін, за версією слідства, добровільно передали свою зброю до підрозділу окупаційної адміністрації рф, незаконно створеного правоохоронного органу — так званого «МВД ЛНР».

За колабораціонізм (ч.4 ст.111-1 ККУ) колишнім правоохоронцям загрожує штраф або 3-5 років позбавлення волі, з забороною обіймати певні посади або займатися певною діяльністю на строк від 10 до 15 років та з конфіскацією майна.

Читайте также: