Патрульного затримано за підозрою у вимаганні й одержанні хабара

У понеділок, 2 вересня 2019 року, прокуратурою Черкаської області у скоординованій співпраці з працівниками Черкаського управління Департаменту внутрішньої безпеки Національної поліції України викрито злочинні дії інспектора Управління патрульної поліції в Черкаській області Департаменту патрульної поліції України, до повноважень якого входить патрулювання річки Дніпро з метою попередження незаконного вилову риби.

Затриманий систематично отримував неправомірну вигоду за здійснення ним дій щодо надання можливості окремим особам безперешкодного, незаконного, без відповідних дозволів, вилову риби в акваторії річки Дніпро.

Під час одержання чергової частини хабара в розмірі 3700 грн його затримано в порядку ст. 208 КПК України слідчим Слідчого управління Головного управління Національної поліції в Черкаській області. Загалом вказана особа одержала неправомірну вигоду в загальній сумі 6050 грн.

За вказаним фактом розслідується кримінальне провадження за ознаками кримінального правопорушення, передбаченого ч. 3 ст. 368 (одержання службовою особою неправомірної вигоди для себе за невчинення такою службовою особою в інтересах того, хто надає неправомірну вигоду, будь-якої дії з використанням наданої їй влади, за попередньою змовою групою осіб) КК України.

На цей час у кримінальному провадженні проводяться необхідні першочергові процесуальні (слідчі) дії.

Довідково: санкція статті передбачає покарання у вигляді позбавлення волі від 5 до 10 років з позбавленням права обіймати певні посади чи займатися певною діяльністю на строк до 3 років, з конфіскацією майна.

Андрій Лисенко, речник ГПУ

Читайте также: