Прокуратура оскаржить рішення про виправдання екс-беркутівця Хандрикіна

Прокуратура оскаржить рішення суду щодо ексберкутівця Андрія Хандрикіна. 30 серпня Дніпровський районний суд Києва виправдав Хандрикіна, якого звинувачували у побитті та катуванні активістів Євромайдану на колонаді стадіону «Динамо» у січні 2014 року.

Як повідомив керівник групи прокурорів Валерій Смирнов, сторона обвинувачення «категорично не згодна з оголошеним судом вироком Хандрикіну».

Колишній беркутівець Андрій Хандрикін, звинувачений у побитті та катуванні активістів Євромайдану, у Дніпровському суді Києва, 13 листопада 2018 року

«Ми однозначно звернемося в апеляцію, де буде професійна колегія суддів, яка — я обґрунтовано сподіваюсь — прийме справедливе рішення», — зазначив він.

За його словами, суддя вийшла за межі процесуальної «ролі арбітра», коли не надала стороні обвинувачення, права реплік під час судових дебатів у справі.

«У нас були конкретні обґрунтовані доводи, які спростовують аргументи захисника Хандрикіна, Валентина Рибіна, про неналежність доказів та недоведення вини обвинуваченого. Проте чомусь суддя не надала нам права спростувати позицію захисту під час дебатів. Наші процесуальні права були порушені, і це також ми будемо вказувати у нашій апеляційній скарзі. На подання апеляції у нас є місяць», — зазначив він.

«Наша група прокурорів має дуже чітку правову позицію по цій справі та доводи вини, зокрема Хандрикіна, у скоєнні злочину. Зауважую, рішення суду першої інстанції — це тільки перший етап у справі», — додав прокурор.

Хандрикіна обвинувачували в побитті двох активістів Майдану 20 січня 2014 року на колонаді столичного стадіону «Динамо». Розслідування справи тягнулося три роки, екс-беркутівцю загрожувало до 10 років позбавлення волі. // Громадське

Читайте также: