СБУ запобігла рейдерському захопленню об’єктів Укрпошти на чорноморському узбережжі

Служба безпеки продовжує системну роботу щодо захисту об’єктів критичної інфраструктури нашої держави. В результаті слідчо-оперативних дій, заблоковано схему привласнення нерухомого майна АТ «Укрпошта» в прибережній зоні Одеської області.

Завдяки оперативному реагуванню СБУ, вдалося запобігти протиправному відчуженню державного майна на морському узбережжі на десятки млн грн.

Спецоперация СБУ: силовики освободили из плена сына военнослужащей |  Украинская правда

За даними слідства, незаконну діяльність організувало злочинне угруповання, яке спеціалізувалось на рейдерських захопленнях відомчої нерухомості. Зловмисники намагались заволодіти приміщеннями держпідприємства поштового зв’язку поблизу прибережної захисної смуги в селищі Затока.

Щоб реалізувати оборудку, її учасники підробили документи права власності та через підконтрольного нотаріуса зареєстрували на підставних осіб. Потім передали «переоформлене» держмайно у володіння афілійованої комерційної структури.

Під час обшуків за місцями проживання та офісах зловмисників, правоохоронці виявили докази злочинної діяльності.

Наразі двом організаторам схеми повідомлено про підозри за:

  • ч. 4 ст. 190 (шахрайство),
  • ч.ч. 3, 4 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів),
  • ч. 3 ст. 362 (несанкціоновані дії з інформацією, яка оброблюється в електронно-обчислювальних машинах (комп’ютерах), автоматизованих системах, комп’ютерних мережах або зберігається на носіях такої інформації, вчинені особою, яка має право доступу до неї) Кримінального кодексу України.

Наразі вирішується питання запобіжного заходу. На приміщення об’єкту держпідприємства накладено арешт.

Триває розслідування для встановлення всіх обставин правопорушення і притягнення до відповідальності інших учасників угруповання.

Заходи з викриття зловмисників проводили співробітники СБУ в Одеській області спільно зі слідчими Національної поліції та за процесуального керівництва Одеської обласної прокуратури.

СБУ

You may also like...