Суд дозволив спецрозслідування щодо екс-беркутівця, якого підозрюють у вбивстві 48 майданівців

Також арештовано експосадовця МВС, який причетний до постачання з Росії в січні 2014 року спецзасобів.

Печерський районний суд м. Києва дозволив спеціальне досудове розслідування стосовно колишнього командира роти спеціального призначення полку «Беркут», підпорядкованого ГУ МВС України в м. Києві.

Беркут стрелял в активистов Майдана - обнародовано новое видео ...

Про це інформує пресслужба Офісу державного прокурора.

Ексберкутівець підозрюється у скоєнні 20 лютого 2014 року на вул. Інститутській у м. Києві за змовою з іншими правоохоронцями умисних вбивств 48 осіб та замахів на умисні вбивства 80 осіб, терористичного акту та інших злочинів (ч. 3 ст. 365, ст. 340, ч. 3 ст. 258, п. п. 1, 5, 12 ч. 2 ст. 115, ч. 2 ст. 262 КК України).

«Рішення суду надає можливість провести спеціальне досудове розслідування (in absentia) щодо підозрюваного, який переховується від органів слідства, суду з метою ухилення від кримінальної відповідальності та який оголошений у міжнародний розшук, а також звернутися до суду з обвинувальним актом», — зазначається в повідомленні.

Також Печерський райсуд м. Києва заочно взяв під варту ексдиректора Департаменту матеріального забезпечення МВС України у справі про постачання з Російської Федерації спеціальних засобів та їх подальшого використання під час подій 18-20 лютого 2014 року в центрі Києва.

Експосадовець МВС підозрюється у розтраті майна в особливо великих розмірах, перевищенні службових повноважень та незаконному перешкоджанні проведенню зборів і мітингів ( ч. 5 ст. 27, ч. 5 ст. 191, ч. 3 ст. 365, ст. 340 КК України).

За даними слідства, директор департаменту матеріального забезпечення причетний до постачання з Росії в січні 2014 року спецзасобів за відсутності запитів, передбачених Угодою про співробітництво між міністерствами обох держав та розтрати грошових коштів за їх митне оформлення, чим спричинено шкоду інтересам МВС України.

«Рішення суду про взяття експосадовця під варту надає право стороні обвинувачення розпочати стосовно нього процедуру екстрадиції. Також прокурори звертатимуться до суду за дозволом на здійснення спеціального досудового розслідування (in absentia)», — повідомляють ОГУ. // LB.ua

Читайте также: