У Києві скерували до суду 17 обвинувальних актів щодо громадян, які ухиляються від мобілізації

Порушники, отримавши бойову повістку, не прибули до призовного пункту або ухилились від постановки на військовий облік. Санкція найбільшого покарання передбачає до п’яти років позбавлення волі.

З початку повномасштабного вторгнення поліцейські, за повідомленнями Територіальних центрів комплектування та соціальної підтримки, розслідують 48 кримінальних проваджень, розпочатих за фактом ухилення від призову на військову службу під час мобілізації та постановки на військовий облік.

За цей час поліцейські повідомили про підозру 22-ом особам, з яких 19 за статтею 336 Кримінального кодексу України – ухилення від призову на військову службу під час мобілізації, та ще трьом за ст. 337 Кримінального кодексу України – ухилення від постановки на військовий облік.

Наразі завершено розслідування у 17-ти кримінальних провадженнях й обвинувальні акти скеровані для розгляду до суду. А відносно трьох громадян суд вже виніс вирок та призначив покарання. Зокрема, за ухилення від призову мешканців Дарницького та Солом’янського районів столиці засуджено до 3 та 4 років позбавлення волі.

Варто зазначити, що, відповідно до Закону України «Про військовий обов’язок і військову службу» особи, які були засуджені за вчинення вказаних злочинів однаково підлягають призову на військову службу.

Відділ комунікації поліції Києва

You may also like...