У Запоріжжі СБУ припинила діяльність угруповання вимагачів

Співробітники Служби безпеки України блокували у Запоріжжі діяльність кримінального угруповання, учасники якого спеціалізувались на вимаганні грошей у громадян.

Оперативники спецслужби встановили, що організатором групи є колишній інструктор-розвідник однієї з військових частин Нацгвардії. До складу банди також входили раніше засуджені за скоєння тяжких злочинів мешканці обласного центру.

Створюючи штучні конфліктні ситуації, зловмисники вимагали з громадян кошти за «владнання інциденту». У разі відмови бандити погрожували потерпілим фізичною розправою та знищенням майна.

Співробітники спецслужби задокументували факт вимагання зловмисниками п’яти тисяч доларів США від мешканки обласного центру.

Організатора та одного з активних учасників угруповання правоохоронці затримали у Запоріжжі під час одержання обумовленої суми.

Наразі у межах відкритого за ч. 2 ст. 189 Кримінального кодексу України кримінального провадження вирішується питання щодо оголошення затриманим про підозру у скоєнні злочину та обрання міри запобіжного заходу.

Операція з викриття угруповання проводилась спільно з ДБР під процесуальним керівництвом військової прокуратури.

Тривають слідчо-оперативні дії.

Прес-центр СБ України

Читайте также: