В Україні активно продають фальсифікат кави

Ринок кави в Україні – один з найприбутковіших. Ціни на натуральну каву високі. Тому українці шукають, де купити подешевше. А попит завжди народжує пропозицію – так на прилавках з’являється «кава» з присмаком бетону.

Віталій Литвин дізнавався, як підробляють каву.

3094_kqp27umow7uxmoynwaqqr695x430-1bdd168ac1cd003b4e6fbd96d670c5.jpeg (39.71 Kb)

Нещодавно Кіберполіція викрила шість підпільних цехів з виробництва підробленої кави. Вони виробляли 10 тисяч пачок на тиждень. Фальшивку продавали через інтернет-майданчики. Правоохоронці вилучили 9 тонн кави і 150 паковань відомих брендів. Правовласники зазнали збитків мінімум на 5 млн гривень.

«Таку каву виробляли у бетонозмішувачах. Там були залишки бетону. Потім продукт фасували в паковання відомих брендів», – розповідає експерт Європейської бізнес-асоціації Сергій Вербов.

Як підрахував бариста Юрій Жицький, в такий нехитрий спосіб ділки отримують прибуток в розмірі 500-600%.

І справді, на одному з популярних сайтів оголошень продають каву відомого бренду за незвично низькою ціною. У супермаркеті пачка коштує 169 гривень, а в інтернеті – 80 гривень. Але і це ще не все. Після зустрічі з продавцем вартість стає ще нижчою – 75 гривень.

Що журналістам продали як каву відомого бренду, спочатку намагався з’ясувати бариста Олександр Загребельний. Ми запропонували йому відрізнити каву, куплену в магазині, від замовленої в інтернеті.

«З нинішніми технологіями з’явилося багато можливостей підробляти каву. Але я вам можу сказати точно, що в 95% випадків можна відрізнити підробку від оригіналу візуально. Навіть не відкриваючи пачку», – говорить бариста.

Виявилося, що наш випадок – ті самі 5%, коли за виглядом пачки нічого не визначиш. Проблема в тому, що у цього бренду дуже багато варіантів паковання, пояснює Олександр. Тому експерт переходить до експертизи самого продукту.

«Чесно? Я б сказав, що це два оригінали», – дивується фахівець.

Тому з запитанням, де ж справжня кава, ми вирушили до офіційного дистриб’ютора.

«Тут не все так однозначно. Ми самі не можемо сказати точно, ця кава контрафактна, контрабандна або, можливо, це оригінал. Завжди потрібно орієнтуватися на ціну», – говорить маркетинг-директор компанії Інна Сірченко.

Як не втрапити на фальсифікат? Все просто: купувати в супермаркетах або офіційних точках продажу. Тоді, якщо у кави буде присмак бетону, ви хоча б зможете висунути претензії. І стосується це не тільки кави.

«Найбільше підробляють каву, спеції, молочні продукти, мед, кав’яр, алкоголь. Майже 50% фальсифікату реалізується через інтернет», – попереджає Вербов. // BusinessUA

Читайте также: