Жорстоко поводилися з ув’язненими – повідомлено про підозру п’ятьом працівникам «Маріупольського слідчого ізолятора»

За процесуального керівництва Донецької обласної прокуратури п’ятьом громадянам заочно повідомлено про підозру в порушенні законів та звичаїв війни, вчиненому за попередньою змовою групою осіб (ч. 2 ст. 28, ч. 1 ст. 438 КК України).

За даними слідства, у березні 2022 року після окупації міста військовими рф чоловіки обійняли псевдопосади у захопленій Державній установі «Маріупольський слідчий ізолятор». На той час у ній перебувало 353 особи.

Так званий начальник ізолятора встановив санітарний та харчовий режими, недостатні для підтримання здоров’я людей. Добовий раціон в’язнів, які знаходились у неопалюваних камерах, складався зі 100 г каші й 500 мл нефільтрованої та майже непридатної до споживання води. Також їх позбавляли можливості дотримуватись належної гігієни.

Крім того, «очільник» установи спільно з двома своїми «заступниками», «начальником оперативного відділу» та «інспектором відділу режиму і охорони» жорстоко поводились щонайменше з чотирма ув’язненими. Задля отримання інформації щодо військових Збройних Сил України підозрювані залякували їх вогнепальною зброєю. Вони били людей, у тому числі резиновими кийками і прикладами автоматів, після чого залишали без належної медичної допомоги.

Такі незаконні дії є порушенням вимог Женевської конвенції про захист цивільного населення під час війни та Додаткового протоколу, що стосується захисту жертв міжнародних збройних конфліктів, Конвенції про захист прав людини і основоположних свобод.

Наразі підозрюваних оголошено у розшук.

Досудове розслідування проводить ГУ СБУ в Донецькій та Луганській областях.

Примітка: відповідно до ст. 62 Конституції України особа вважається невинуватою у вчиненні злочину і не може бути піддана кримінальному покаранню, доки її вину не буде доведено в законному порядку і встановлено обвинувальним вироком суду.

Офіс Генпрокурора

You may also like...