Путінський посіпака Орбан бере приклад з «патрона» у придушенні інакомислення

Нове угорське агентство націлене на політиків, журналістів та активістів, які отримують фінансування від США.

Прем’єр-міністр Угорщини Віктор Орбан використовує новостворене агентство для розправи з інакомисленням у спосіб, небачений з часів комунізму, і який, на думку критиків, натхненний Росією Владіміра Путіна. Управління із захисту суверенітету розпочало свою роботу минулого місяця, нібито для запобігання іноземному фінансуванню політичних кампаній.

Але критики попереджають, що його повноваження настільки слабко визначені, що можуть бути спрямовані проти будь-яких громадських діячів, чи то політиків, чи то груп із захисту цивільних прав, чи то журналістів, що повторює ранні етапи російських репресій до початку повномасштабної війни в Україні. Як вважають критики, мета Орбана — розірвати зв’язки з фондами та донорами за кордоном, зокрема у США, у рамках операцій, у яких задіяні угорські секретні служби та пропагандистські кампанії, пише Financial Times.

“Пропагандистський посил такий: якщо ви використовуєте іноземні кошти, влада буде вас перевіряти”, — каже співголова угорського Гельсінського комітету Марта Пардаві.

США і ЄС уже багато років закликають Орбана припинити натхненні Росією кампанії із залякування і зміцнення машини політичної пропаганди, яка змушує незалежні ЗМІ, правозахисні групи та університети або закриватися, або переїжджати за кордон. Але нове агентство має зовсім інший рівень впливу.

Управлінню щодо захисту суверенітету дозволено вдаватися до допомоги державних спецслужб. Воно може використовувати державні масиви приватної інформації проти будь-якої людини. Управління саме встановлює свій бюджет. За його роботою немає судового нагляду, як немає і засобів правового захисту.

“Це абсолютно авторитарний метод. Він бере приклад інформаційного тиску з російського та білоруського сценаріїв і використовує його набагато ефективніше, ніж це міг би зробити навіть Путін”, — вважає експерт з Росії в Німецькій раді з міжнародних відносин Андраш Рач.

You may also like...