США запроваджують нові санкції проти Білорусі

Обмеження включають блокування активів офіційних осіб.

Президент Сполучених Штатів Америки Джозеф Байден підписав наказ про запровадження нових санкцій проти Білорусі.

Лукашенко: Идиот не сделает выводов из Майдана (Видео) - Хартия'97 ::  Новости Беларуси - Белорусские новости - Новости Белоруссии - Республика  Беларусь - Минск

А. Лукашенко

Про це повідомляє пресслужба Білого дому.

Байден заявив, що дії Білорусі представляють надзвичайну загрозу національній безпеці і зовнішній політиці. Зокрема, через шкідливу діяльність режиму Олександра Лукашенка і зловживання, спрямовані на придушення демократії.

Згідно з документом, нові санкції включають блокування активів офіційних осіб Білорусі. Обмежувальні заходи також торкнуться енергетики, оборонного сектору та транспорту.

«Включаючи незаконну і репресивну діяльність, що випливає з фальсифікації президентських виборів в Білорусі та їх наслідків, таких як ліквідація політичної опозиції і організацій громадянського суспільства і порушення режимом і створення загрози для міжнародних цивільних авіаперевезень», — зазначив президент США.

Міністерство фінансів США також прийняло санкції щодо білоруських фізичних та юридичних осіб, у тому числі Національного олімпійського комітету Білорусі та Слідчого комітету.

Крім того, санкції посилюються щодо білоруського бізнесмена Олексія Олексіна, «який отримує вигоду від тісних відносин з Лукашенком та членів його сім’ї». Під обмеження потрапили і компанії Олексина, зокрема, табулійна фабрика ТОВ «Інтер Тобакко» та компанії СЗАО «ЕНЕРГО-ОІЛ» та «Белнефтегаз».

Під санкці також потрапив білоруський бізнесмен Микола Воробей, тесно пов’язаний з Лукашенком. При цьому санкції вводяться в відношенні компанії «БелКазТранс», яка має монополію на транзит вугілля через територію Білорусі; проти найбільшої компанії з торгівлі нафтою «Інтерсервіс», структур «Нова Нафтова Компанія» та ТОВ «Бреміно груп»: всі вони, за версією США, пов’язані з цим підприємцем. Вказується, що комерційна діяльність підприємця простягається на Росію і Україну, в результаті чого під санкціями виявилася «Нова Нафтова Компанія Схід».

Нагадаємо, сьогодні, у річницю протестів у Білорусі Британія також запровадила санкції проти режиму Лукашенка. // LB.ua

Читайте также: