Байден – Після війни в Газі Палестина має отримати повну незалежність. Вільну від ХАМАС

Президент США попередив Ізраїль про наслідки продовження його силової політики проти палестинців.

Після закінчення військової операції Ізраїлю у секторі Гази Палестина має отримати повну незалежність, щоб принести мир на Близький Схід. Таку думку висловив президент США Джо Байден в авторській статті для The Washington Post.

Байден зробив принципову заяву про повоєнну Палестину / фото REUTERS

Байден зробив принципову заяву про повоєнну Палестину / фото REUTERS

“Палестинський народ заслуговує власної держави і майбутнього, вільного від ХАМАС. Рішення про дві держави — два народи, що живуть пліч-о-пліч в умовах рівних свобод, можливостей і гідності, – ось куди має привести шлях до миру”, – заявив Байден.

Американський лідер висловив упевненість, що це “єдиний спосіб” забезпечити стабільний мир для ізраїльтян і палестинців.

На думку Байдена, коли Ізраїль покінчить з угрупованням ХАМАС, території Західного берега річки Йордан і сектор Гази мають бути об’єднані під управлінням оновленої Палестинської адміністрації. Він також висловився за те, щоб всі сторони, в тому числі міжнародне співтовариство зайнялися вирішенням проблеми двох держав.

“Газа більше ніколи не має використовуватися як платформа для тероризму”, – підкреслює Байден.

При цьому американський лідер застеріг Ізраїль від продовження політики окупації палестинських територій.

“Не повинно бути насильницького переміщення палестинців з Гази, повторної окупації, облоги або блокади і скорочення території. (…) Екстремістське насильство проти палестинців на Західному березі має бути припинено, а ті, хто вчиняє насильство, мають бути притягнуті до відповідальності”, – зазначив він і додав, що ізраїльським екстремістам будуть відмовляти в американських візах. // УНІАН

You may also like...