Кремлівські ЗМІ запустили фейк про «розстріл» людей на Одещині працівниками СБУ

Кремлівська пропаганда запустила фейк про майбутній «розстріл цивільних жителів в Одеській області співробітниками Служби безпеки України, переодягненими в російську форму», заявивши, що такі методи нібито є типовими для «бандерівців».

Як передає Укрінформ, про це Центр стратегічних комунікацій та інформаційної безпеки повідомляє у Фейсбуці.

Так, пропагандист Старіков заявив: «Це «класика бандерівського жанру». Будь-хто знає, що були численні випадки, коли вони перевдягалися в червоноармійську форму і чинили страшні злодіяння. У тому числі початок «волинської різанини».

У Центрі стратегічних комунікацій нагадали, що насправді саме НКВC створювало псевдобоївки УПА для дискредитації спротиву українців.

Зокрема відомою є докладна записка наркома внутрішніх справ УРСР Василя Рясного до голови НКВС Лаврентія Берії від 26 липня 1945 року.

«Станом на 20 червня 1945 року всього в західних областях України діє 156 спецгруп із загальною кількістю 1783 особи… За своїм зовнішнім виглядом нічим не відрізняються від бандитів УПА, що вводило в оману їх ватажків», — ідеться в документі.

Як повідомляв Укрінформ, росіяни поширюють фейкову новину про нібито використання українськими військовими автомобілів місії ОБСЄ. Також ворог твердить, що Україна начебто протидіє евакуації людей з Азовсталі в Маріуполі.

Читайте также: