Майора української поліції, який перейшов на бік російських загарбників, засуджено до 15 років позбавлення волі

Судова реформа в Україні: що і чому не так у Вищій кваліфікаційній комісії суддів, Вищій раді правосуддя та Верховному суді

Суд визнав винним в державній зраді (ч. 2 ст. 111 КК України) майора українського поліції з Ізюма, який перейшов працювати в окупаційну “міліцію” у 2022 році та призначив покарання у виді 15 років позбавлення волі, з конфіскацією всього майна. Про це стало відомо з вироку Дзержинського райсуду міста Харкова.

За даними ХАЦ, мова йде про Сергія Колінька. Також суд позбавив Колінька спеціального звання «майор поліції».

До повномасштабного російського вторгнення в Україну, Колінько обіймав посаду інспектора відділу реагування патрульної поліції Ізюмського районного управління поліції ГУНП в Харківський області у спеціальному званні «майор поліції».

За перехід на бік ворога, Колінька звільнили з лав української поліції 14 червня 2022 року.

За версією слідства, наприкінці травня 2022 року Колінько добровільно погодився на пропозицію невстановленого представника збройних сил рф щодо співпраці з останніми та надання допомоги.

Пізніше добровільно зайняв посаду у незаконно створеному правоохоронному органі, а саме «исполняющего обязанности старшего участкового инспектора отдела участковых инспекторов полиции».

В ході реалізації своїх “повноважень” в окупаційній поліції, Колінько складав рапорти про здійснення перевірок за фактами суспільно-небезпечних та суспільно-шкідливих діянь, зокрема, дрібних крадіжок, вирощування рослин для виготовлення наркотичних засобів, спричинення тілесних ушкоджень, сімейних конфліктів, вилучення алкогольних напоїв, зброї тощо.

В липні 2022 року Колінько разом з представником незаконного збройного формування «лнр» приїхали до будинку української поліцейської з вимогою передачі представникам окупаційної влади трудових книжок працівників Ізюмського РУП ГУНП в Харківській області. Побоюючись за своє життя та здоров`я, поліцейська віддала книжки.

У судовому засіданні Колінько свою вину не визнав та повідомив, що до його місця мешкання приїздили озброєні військовослужбовці рф, яким було відомо,що він є співробітником поліції, які вимагали видати їм наявну у нього табельну зброю, проводили в квартирі обшук, вилучали його особисті та службові документи тощо. Після чого забрали його до свого місця розташування, де застосовуючи психічний та фізичний вплив вимагали надати інформацію щодо українських військових та поліцейських, а потім згодом відпустили додому. Колінько заявляє, що такі дії щодо нього вчинялись двічі у травні 2022 року. Побоюючись насильства щодо себе та членів своєї родини, він був вимушений погодитися з вказаною пропозицією та працевлаштувався у незаконно створений правоохоронний орган. Оплата його праці здійснювалась шляхом надання продуктів харчування, в подальшому обіцяли платити грошима.

You may also like...