Сенат США схвалив допомогу Україні. Справа за «трампівською» Палатою представників

Тепер законопроєкт повинна розглянути Палата представників, контрольована республіканцями.

Сенат США остаточно схвалив законопроєкт про допомогу Україні, Ізраїлю і Тайваню.  Наразі законопроєкт набрав 66 голосів “за” із 60 необхідних для того, щоб направити документ на розгляд Палати представників. Хоча, голосування досі продовжується.

У Палаті представників, контрольованій республіканцями, законопроєкт може зіштовхнутися зі значними перешкодами. Спікер Палати республіканець Майк Джонсон вже натякав, що може не винести документ на голосування.

Обидві палати Конгресу повинні схвалити законопроєкт, перш ніж президент Джо Байден зможе підписати його як закон.

Законопроєкт передбачає $61 млрд для України, $14 млрд для Ізраїлю та $4,83 млрд на підтримку партнерів в Індо-Тихоокеанському регіоні, в тому числі Тайваню. Пакет також включає $9,15 млрд на гуманітарну допомогу цивільному населенню в Секторі Гази, на Західному березі річки Йордан, в Україні, а також інших зонах конфліктів по всьому світу.

Республіканці місяцями вимагали, щоб законопроєкт про зовнішню допомогу включав рішення щодо посилення безпеки на кордоні. Але двопартійна угода щодо кордону, переговори про яку велися протягом декількох місяців, наштовхнулася на опір більшості республіканців у Сенаті після того, як колишній президент США Дональд Трамп, провідний претендент на участь у виборах від партії, закликав відкинути домовленості. Трамп, який сподівається використати питання кордону проти Байдена на виборах, заявив, що допомога союзникам США повинна надаватися у формі кредитів.

Як наслідок, минулого тижня лідер демократичної більшості у Сенаті Чак Шумер вилучив із законопроєкту положення про безпеку кордонів, запропонувавши окремий розгляд пакету допомоги Україні, Ізраїлю та Тайваню.

Джонсон, однак, тепер відкидає пакет без положень про безпеку кордонів, вимагаючи від Сенату підтримати консервативний законопроєкт про прикордонну політику, який республіканці Палати представників ухвалили минулого року, але який Шумер відмовився виносити на голосування.

Джонсон заявив, що замість того, щоб виносити на розгляд іноземну допомогу, Сенат “повинен був повернутися до внесення поправок до законопроєкту, включивши в нього реальні положення про безпеку кордонів”.

You may also like...