ПРИЗНАЧЕННЯ БАГАНЦЯ “НА КИЇВ”: ПОЧАТОК КАР”ЄРНОГО КІНЦЯ?

Тиждень тому “Украина криминальная” вже згадувала не злим тихим словом тоді ще прокурора Волині Олексія Баганця. Підтвердилися наші припущення, що раптова любов Баганця та його колишнього патрона Потебенька до газети “Сегодня” не випадкова. Як повідомила прес-секретар Генпрокурора Поліна Башкіна, Баганця призначено заступником прокурора Київської області (де, до речі, були здійснені перші спроби “поховати” справу Гонгадзе). Прокуратуру Київської області нині очолює Юрій Гайсинський, отже всі із зацікавленістю очікують на подальший розвиток подій. «УК» намагається з”ясувати: що може означати черговий зигзаг кар”єри стійкого прокурського чиновника Баганця.Олексія Баганця на посаді прокурора Волинської області замінив Андрій Гіль, повідомили в обласній прокуратурі. Минулої п»ятниці він приступив до виконання службових обов»язків на новій посаді. Раніше Гіль обіймав посаду прокурора Тернопільської області, заступника прокурора Волинської області, а до цього працював слідчим з особливо важливих справ Генеральної прокуратури України (за деякими відомостями він є однокурсником діючого Генерального прокурора України, із яким вони вчилися на юридичному факультеті Львівського університету).

До липня 2002 року Баганець обіймав посаду заступника Генерального прокурора України і керував розслідуванням низки резонансних справ, зокрема, вбивства журналіста Георгія Гонгадзе. Відомий близькими зв»язками з екс-прокурором Потебеньком (за деякими даними дружина Баганця — родичка першої дружина Потебенька). Починав як слідчий в Херсонській області, де Потебенько був облпрокурором. Після переїзду останнього до Києва, Баганця призначили слідчим з особливо важливих справ Прокуратури УРСР.

За свідченнями колег, які працювали із Баганцем пліч-о-пліч, як слідчий, він не відзначався видатними успіхами і хистом. Коли Потебенька вперше “уходили” з посади керівника Генпрокуратури, Баганець був призначений прокурором Радянського району Києва. Потім, коли посаду Генпрокурора обійняв Ворсінов, Баганець (нібито за клопотанням Потебенька) був призначений прокурором Львівської області, а надалі — прокурором Дніпропетровської області. За даними деяких народних депутатів, Баганець використовував свою посаду для наведення “корисних” стосунків із дніпропетровськими олігархами. Зокрема, намагався встановити приятельські відносини з Сергієм Тигіпком. Потім був обласканий Лазаренком, від якого нібито надійшла пропозиція очолити Генеральну прокуратуру, тільки но Лазаренко стане Президентом України. Про це у вотчині Гаранта одразу стало відомо і на одній з нарад Президент нібито-то кинув фразу: “Щоб цю людину я більше не бачив…” Після цього Баганця дуже швидко повернули до Львова на нижчу посаду.

Із поверненням у будівлю на Різницькій Михайла Потебенька, Баганця призначили прокурором Харківського району Києва, а трохи поспіль – заступником Генпрокурора. Дружина Баганця працювала в Києві звичайним перукарем (на відміну від дружини Потебенька, яка зайнята великим бізнесом – з нею та її чоловіком обґрунтовано пов»язують початок приватизації історичного центру Києва, де у подружжя є нерухомість).

Як повідомила прес-секретарка Генпрокурора Поліна Башкіна, Олексія Баганця призначено заступником прокурора Київської області (де були зроблені перші спроби “поховати” справу Гонгадзе). Прокуратуру Київської області зараз очолює Юрій Гайсинський. Всі зацікавлено очікують подальший розвиток подій.

Знавці прокурорсько-кадрових ігор знаходять кілька можливих пояснень подібному зигзагу у динамічній кар”єрі Баганця. Очевидно, його нинішнє призначення (про його заяву з проханням про переведення до Київської облпрокуратури розповідали ще за кілька днів до призначення) може означати наступне:

— Не виключено, що це є початком кінця кар»єри Юрія Гайсинського у прокуратурі (про це повідомляють непоодинокі джерела у прокуратурі. Зокрема, це пов»язують з будівництвом у центрі Києва нового офісу адвокатської контори, до якої нібито має відношення Гайсинський. Цей факт трактують як організацію Юрієм Гайсинським відступу “на завчасно підготовлені позиції”;

— Поява Баганця в прокуратурі Київської області також могла бути спричинена бажанням діючого Генпрокурора звільнитися від людей Потебенька в системі прокуратури України. Цей метод пройшов апробацію ще за часів Потебенька, коли той запропонував Ворсінову зайняти посаду заступника прокурора міста Дніпропетровська, знаючі, що прокурором там є заклятий ворог колишнього Генерального прокурора;

— Також поінформовані джерела твердять, що перевід Баганця до Київської області виглядає дуже символічним. Раніше в цій прокуратурі працював сам Потебенько – ангел-охоронець Олексія Баганця. За циркулюючими в Генпрокуратурі відомостями, Потебенько був причетний до зловживань і зараз очікують “відмашку” Президента, аби, за виразом слідчих, “сплести лапті”…

Останні інтерв»ю Потебенька і Баганця у газеті “Сегодня” (особливо з урахуванням того, що Потебенько нібито заявив про мовчанку у пресі протягом півріччя) є вельми симптоматичними і нагадують невдалу спробу виправдати свої дії або бездіяльність у справі про вбивство Гонгадзе.

Суші Кaмікадзе, спеціально для “УК”

Читайте также: