МІЛІЦІЄЮ РІВЕНЩИНИ КЕРУВАТИМЕ ЗАРІЧНЮК

Міністр внутрішніх справ Юрій Луценко дотримав попередніх обіцянок і таки призначив головним міліціонером Рівенщини підполковника Григорія Зарічнюка. Тим самим не піддавшись затятому супротиву нового голови облдержадміністрації Василя Червонія, який на цій посаді хотів бачити «свою людину», а запропоновану Луценком кандидатуру відкрито назвав «керівником злочинного кримінального угруповання».Не менш прикметним став і той факт, що зі своїм рішенням Юрій Луценко не причаївся в міліцейських кабінетах, а оголосив його у п’ятницю привселюдно на майдані Незалежності у центрі Рівного, дивлячись у вічі особовому складу управління міліції, журналістам та сотні «представників громадськості» — в основному, давньому мітинговому активу патріотично стурбованих прибічників Червонія. До речі, останні на відкритість Юрія Луценка, схоже, не розраховували, бо ще за годину до призначення Григорія Зарічнюка під помаранчевими прапорами і прапорами УНП пікетували міськвідділ міліції на вулиці Пушкіна та обласне управління на вул. Хвильового. І це при тому, що Рівне готувалося зустрічати головного міліціонера країни саме на майдані Незалежності. Це було зрозуміло, зокрема з того, як у п’ятницю зранку рівенські комунальники з небаченою досі активністю почали розчищати центральний майдан міста від снігу.

— Запитуєте, для кого майдан розчищаємо? — спершись на лопату, відхекується жвава жіночка в оранжевому жилеті. — А то ви не знаєте, звісно ж, для міністра нашого Юри Луценка. Сказали нам до 11-ї впоратися, але снігу багато, то, може, торжество трохи затримається.

Юрій Луценко насправді представив Григорія Зарічнюка на годину пізніше, ніж було заплановано. І, як з’ясувалося, не так через комунальників, як через вимушені переговори міністра та голови ОДА. Їхнє намагання зійтися на певному компромісі не було безрезультатним. Так, з одного боку, Луценко зачитав наказ про призначення Зарічнюка і заявив, що немає жодних законних підстав для того, щоб кандидатура начальника обласного управління міліції узгоджувалася з головою облдержадміністрації. З іншого ж, повідомив, що виконувачем обов’язків першого заступника начальника обласного управління внутрішніх справ з «широкими повноваженнями» він призначає В’ячеслава Чайку, кандидатуру якого запропонував голова ОДА Червоній. Другою поступкою Юрія Луценка слід вважати призначення нового керівника рівенської міліції допоки лише на два місяці.

— За цей час, — заявив Юрій Луценко, — Григорій Зарічнюк повинен довести свою ефективну роботу на посаді, а ті, хто звинувачує його у причетності до злочинних угруповань, повинні довести це у суді.

Після майдану революційні побратими, а тепер високопоставлені чиновники Луценко і Червоній, рушили в облдержадміністрацію на телефонну доповідь Президенту. Григорія Зарічнюка обступили люди з числа ще недавніх його супротивників і поздоровили з призначенням. «Я з Березного, у нас тут через хату самогон женуть», — звернувся до підполковника літній чоловік. «Обов’язково розберемося», — пообіцяв новопризначений начальник рівенської міліції. «Ліс вивозять фурами, спасу немає, — не вгавав чоловік. — Можна створювати загони самооборони?». «Почекайте, — попросив пан Зарічнюк. — Дайте час — розберемося і розкрадання зупинимо».

Володимир Крушельницький Рівне Вечірнє

You may also like...