Що вони собі нарозслідували: прокурор Дніпропетровської області та кандидат до Вищої ради правосуддя Віктор Матвійчук

Вища рада правосуддя – орган, який фактично вирішує долі суддів, обираючи кого звільняти, а кого лишати на посадах. З такими повноваженнями ВРП може стати інструментом вибіркового покарання, що дозволяє здійснювати тиск задля прийняття потрібних рішень. Саме тому процес добору нових кандидатів до цього органу є надзвичайно важливим.

20-21 грудня 2018 року З’їзд прокурорів буде серед п’яти кандидатів обирати двох членів Вищої ради правосуддя.

Знайомтеся, прокурор Дніпропетровської області та кандидат до Вищої ради правосуддя – Віктор Володимирович Матвійчук.

На сайті прокуратури Дніпропетровської області вирішили не описувати всю біографію Віктора Матвійчука. Обійшлися лише нагородами: заслужений юрист, почесний працівник прокуратури та держрадник юстиції 2 класу. А ще з рук чинного Президента Петра Порошенка він отримав орден «За заслуги» 3 ступеня.

Із автобіографії на сайті ВРП відомо, що Віктор Володимирович працює в прокуратурі з 1991 року. З вересня 2004 по 2010 рік перебував на посаді першого заступника прокурора Херсонської області. А от з 2011 по 2015 роки зробив перерву і встиг побути адвокатом. Після зміни влади наказом Віктора Шокіна призначений прокурором Дніпропетровської області.

Матвійчука звинувачують у корупційному скандалі, пов’язаним з крадіжкою 62 тисяч труб,через що держава втратила 18 мільйонів гривень. За твердженням правозахисника Олега Мартиненка, кримінальне провадження порушила Херсонська СБУ, але в підсумку справу передали у Миколаївську прокуратуру, де інцидент визнали не крадіжкою, а “реконструкцією” зрошувальної системи. Правозахисник стверджував, тодішні керівники обласної прокуратури отримали персональні вигоди з оборудки.

Ми проаналізували наявні у публічному доступі декларації прокурора Матвійчука за 201420152016 та 2017 роки. Його доходи складалися із зарплат та пенсій.

У власності подружжя три земельні ділянки в межах Херсонської області (0,12, 0,10 та 1 га)Найбільший наділ був куплений дружиною прокурора у 2013 році для ведення господарства. Вартість на дату набуття становить 10 359 грн.

У 2016 році Лариса Матвійчук відчужила нерухоме майно – земельну ділянку на 500 кв. м у Херсонській області за 149 500 грн. Нагадаємо, що це порогова сума готівкового розрахунку.

Крім того, дружина Лариса Григорівна з 2010 року володіє квартирою у Херсоні на 155 кв. м. У декларації зазначено, що її вартість становила 127 176 грн.

Але житло з найбільшою площею в 298 кв. м отримав Віктор Матвійчук у 2008 році. Згідно з реєстром свідоцтво про право власності видане Херсонським виконкомом. Отже, йдеться про приватизоване службове житло. Незрозуміло, на яких підставах та з якою метою Віктору Володимировичу вдалося привласнити таку велику квартиру, адже в родині всього двоє дітей, якщо вірити автобіографії кандидата.

У подружжя також є два гаражі, паркінг та офісне приміщення у Херсоні на 157 кв. м. Останнє теж було надане Ларисі Матвійчук Херсонською міською радою на підставі рішення виконкому. У 2012 році воно коштувало аж 420 000 грн, або приблизно 52 000 доларів.

В автобіграфії кандидата на посаду члена ВРП Віктор Матвійчук написав, що має доньку Аліну Матвійчук, котра нині вчиться на 6 курсі юридичної академії в Одесі. Звісно, прокурор не вніс її ім’я у майнову декларацію. Ми ж вирішили подивитися, яким майном володіє Аліна Вікторівна. Виявилось, що студентка літом зареєструвала простору квартиру на 142 кв. м в Одесі за 15 хв пішки до моря.

На додачу до квартири Аліна Матвійчук отримала два паркомісця  по 13 кв. м кожне. Майнопридбане на підставі договору-купівлі продажу майнових прав. Тож ідеться про новобудову. Ми відшукали в мережі оголошення про продаж квартир у цьому домі. Зокрема за 3-кімнатну 99 кв. мпросять 158 400 доларів, або 4 389 765 грн  в Аліни Матвійчук, нагадуємо, аж 142 кв. м), тож квартира, ймовірно, дотягує до 5 мільйонів.

Але питання в іншому, звідки у молодої студентки такі кошти?! Очевидно, що допомагали батьки. Прокурорська зарплата у Віктора Матвійчука немала, втім, мабуть,  що вона не покрила б такі видатки.

Окрім доньки, Віктор Володимирович має також сина Дениса, який працює у прокуратурі Херсонської області, але чомусь «забув» внести його до декларації родинних зв’язків, обмежившись лише дружиною.

Цікаво, власного майна він не декларує, користується житлом і автомобілями родини. Також торік кожен із членів родини подарував молодому прокуророві та його дружині певну суму готівки(навіть студентка Аліна)

Також у декларації сина Матвійчука Дениса ми знайшли автомобіль Hyundai Matrix, який належитьстудентці Аліні Матвійчук. Дівчина купила його торік. Ще один задекларований автомобіль – Volkswagen Touareg 2010 року випуску придбаний за 651 206 грн перебуває у власності батька.

У пункті 22 декларації доброчесності кандидат Віктор Матвійчук підтвердив, що він не скоював вчинки, які мали наслідок притягнення до відповідальності. Однак у 2016 році його разом із дружиною оштрафував поліцейський на 255 грн за перетин подвійної суцільної смуги. У підсумку Віктор Володимирович скасував протокол у суді.

Прокурор Дніпропетровської області Віктор Матвійчук один із тих, хто хоче стати членом Вищої ради правосуддя. Втім, цей орган повинен складатися винятково з доброчесних осіб. До того ж майно кандидата, а також членів його родини, зокрема доньки-студентки, дають підстави сумніватися у джерелах походження коштів на його  купівлю.

Розслідування «PROSUD»

You may also like...