Затримано учасників злочинної організації, які за шахрайською схемою заволоділи коштами аграріїв майже на ₴100 млн.

Організував незаконну схему мешканець Дніпра, залучивши своїх родичів, знайомих та представників фіскальних органів, які надавали інформацію про сільгосппідприємства. Зловмисники пропонували фермерам до продажу зернові культури, а після оплати продукції переставали виходити на зв’язок.

Викрили шахрайську схему та встановили її учасників оперативники управління стратегічних розслідувань у Львівській області Нацполіції спільно з Центральним апаратом ДБР за процесуального керівництва Офісу Генерального прокурора. Організував злочинну діяльність 51-річний житель м. Дніпро, який залучив до протиправної діяльності ряд місцевих жителів – знайомих та рідних. Крім того, залучив працівників фіскальних органів, які надавали необхідну інформацію про «клієнтів».

За шахрайською схемою заволоділи коштами аграріїв майже на 100 млн грн: Нацполіція затримала учасників злочинної організації

Зловмисники, представляючись керівниками різних комерційних структур, пропонували до продажу зернові та олійні культури. Компанії надсилали на заздалегідь створений фігурантами банківський рахунок кошти, але товар так і не отримували. Отримані в такий спосіб гроші учасники злочинної організації розподіляли між усіма учасниками в залежності від ролей та участі. Деякі зі зловмисників легалізували кошти шляхом придбання елітних авто.

За шахрайською схемою заволоділи коштами аграріїв майже на 100 млн грн: Нацполіція затримала учасників злочинної організації

В ході слідства правоохоронці встановили причетність фігурантів до заволодіння коштами компаній на суму майже 100 млн грн.

16 лютого правоохоронці затримали у порядку статті 208 Кримінального процесуального кодексу України чотирьох осіб. На підставі зібраних доказів організатору та 6 учасникам злочинної організації шахраїв повідомили підозру за кількома статтями Кримінального кодексу:

  • – ч. 4 ст. 190 (шахрайство);
  • – ч. 3 ст. 209 (легалізація (відмивання) майна, одержаного злочинним шляхом);
  • – ч. 1 ст. 255 (створення, керівництво злочинною спільнотою або злочинною організацією, а також участь у ній);
  • – ч. 3 ст. 358 (підроблення документів, печаток, штампів та бланків, збут чи використання підроблених документів, печаток, штампів).

Після проведення ряду процесуальних дій ухвалюватиметься рішення про повідомлення про підозру працівникам фіскальних органів. Слідство триває.

Департамент стратегічних розслідувань
Національної поліції України

You may also like...