Зрадника, який у складі ПВК «Вагнер» воював під Бахмутом і корегував удари по Харкову, засудили до довічного ув’язнення
Київський районний суд міста Харкова визнав колишнього місцевого жителя Володимира Клочка винним у державній зраді.
Про це повідомляє «Судовий репортер» із посиланням на вирок від 28 жовтня.
У серпні 2015 року Клочко з допомогою ручної гранати намагався підірвати автомобіль волонтерської організації. Але його на місці зупинила поліція. Окрім гранати зловмисник мав при собі рукописну записку із адресою і поміткою, що там знаходяться волонтери, а також бойовий ніж і два прапорці із символікою «ДНР» та «Новороссия».
У 2016-му його за незаконне поводження із боєприпасами і холодною зброєю засудили до 3 років позбавлення волі умовно з іспитовим строком 2 роки.
Не пізніше початку листопада 2017-го Клочко фактично порушив іспитовий строк і виїхав на непідконтрольну Україні територію Донбасу.
Після початку повномасштабного вторгнення Клочко вступив у приватну військову компанію «Вагнера» і на боці РФ брав участь у боях за Бахмут.
У Харкові залишилась проживати його цивільна дружина Катерина Кушнарьова, яка виховує їх спільного неповнолітнього сина. Клочко звʼязався з жінкою і попросив передавати йому відомості про розташування Збройних сил України та їх військової техніки. Слідчі не переконалися, що Кушнарьова достовірно знала про злочинний задум свого колишнього співмешканця, тому її звинувачують у незаконному поширенні інформації про ЗСУ (ч.3 ст.114-2 ККУ).
У свою чергу, Клочко пересилав отримані відомості Олександру Слісаренку, який ще в 2017-му виїха до Росії, отримав російське громадянство і потім жив в окупованому Луганську.
Слісаренко працював заступником начальника відділення із розкриття злочинів проти особи карного розшуку «Жовтневого РУ МВС ЛНР» і в 2021 році отримав диплом юриста Курського державного університету.
В умовах повномасштабної війни Слісаренко долучився до спецзагону швидкого реагування «Рысь» ФСБ РФ, головним завданням якого були бойові дії щодо окупації Харкова. Влітку 2022-го він став «помощником главы военно-гражданской администрации Харьковской области». А ще дистанційно створив на території міста Харкова агентурну мережу, завданням якої було коригування ворожого вогню на місцевості та надання інформації про розташування особового складу та військової техніки ЗСУ.
У вироку йдеться про чотири епізоди передачі інформації Клочком Слісаренку з 24.07.2022 по 14.02.2023. Клочко надіслав фото автомобіля ЗСУ біля зупинки громадського транспорту, писав про перміщення техніки ЗСУ і українських військовослужбовців вулицями Харкова. Називалися конкретні адреси і географічні координати, надсилалися фото і скриншоти. У лютому 2023-го Клочко повідомив координати гуртожитків, де перебували українські військові і адресу місцезнаходження Координаційного штабу з питань поводження з військовополоненими.
Із матеріалів справи вбачається, що Клочко сам звернувся у телефонному режимі до Слісаренка і запропонував допомогу, повідомивши, що має в Харкові свою людину, яка може збирати інформацію.
З огляду на обставини справи і дані про особу обвинуваченого суд вирішив, що Клочко заслуговує довічного увʼязнення з конфіскацією майна. Наразі він не затриманий і вирок ухвалили заочно. Покарання він відбуватиме з моменту затримання.
Його цивільна дружина утримується у Харківському слідчому ізоляторі. Справу стосовно неї розглядає по суті Дзержинський райсуд міста Харкова.
Tweet