«Він не знає, що сталося в Бучі й Маріуполі»? Що відомо про українського альпініста, якого знайшли у в’язниці Таїланду

58-річний Георгій Сутурін

У в’язниці Таїланду перебуває український альпініст і фотограф, якого друзі кілька років вважали мертвим на батьківщині. З’ясувалось, що 58-річний Георгій Сутурін живий і останні три роки перебуває за ґратами у Бангкоку.

Його друзі просять міністерство закордонних справ України допомогти чоловіку повернутися додому, повідомляє Бі-Бі-Сі.

Однак речник МЗС України Олег Ніколенко сказав ВВС Україна, що займаються справою українця з перших днів його затримання, а за ґратами він перебуває через нелегальний статус у Таїланді. Дипломати вже організовують його повернення додому.

Про місцеперебування Георгія розповів російський музикант Гліб Колядін в інтерв’ю російському опозиційному виданню “Медуза”. Колядін грає в рок-гурті “Бі-2”, який нещодавно у повному складі опинився у в’язниці для мігрантів у Бангкоку.

“У цій в’язниці… досі сидить людина з України Георгій Сутурін. Він сидить уже три роки – за ці три роки ніхто з українського консульства до нього так і не прийшов”, – розповів Колядін.

За його словами, Георгій опинився у в’язниці ще до пандемії і взагалі не в курсі того, що відбувається у світі та Україні.

.

“Він дізнається новини з уривків англомовних газет, які потрапляють до його рук раз на тиждень на прогулянці. Він не знає, що сталося з Бучею, він не знає, що сталося з Маріуполем. А головне, він не знає, чи живий його син, і що з ним відбувається”, – наголосив російський музикант в інтерв’ю “Медузі”.

(24 січня російський гурт “Бі-2” у повному складі затримали в Таїланді через відсутність робочої візи. Музиканти припускають, що за цим стоїть консульство РФ. Їх нібито хотіли депортувати до Росії за антивоєнну позицію та підтримку України. Зрештою гурт випустили, і він у повному складі приїхав до Ізраїлю – Ред.).

Хто такий Георгій Сутурін

На фото в центрі - Георгій Сутурін

ФОТО,ФЕЙСБУК СЕРГІЯ ФЕДІРКА. Георгій – на фото в центрі

Георгію Сутуріну 58 років. За словами друзів, у 80-х й на початку 90-х він активно займався альпінізмом: ходив у гори Кавказу й Паміру. Також захоплювався фотографією, у його інстаграмі – багато художніх фото.

Кілька років тому зі своєю подругою чоловік переїхав до Таїланду.

Львів’янин Сергій Федірко, з яким Георгій займався альпінізмом, у фейсбуці розповів, що у 2018 році йому повідомили про нібито загибель товариша.

“Про це розповіла його подруга. Це було у грудні 2018 року. Вона написала повідомлення, що Георгій помер. Після цього видалила свій акаунт, і я не зміг дізнатися більше. Тому фактично досі думав, що він мертвий. Але як виявилося, ні, Гоша живий, він усі ці роки був у Таїланді у бангкокській в’язниці”, – розповів він “Еспресо.Захід”.

Він додав, що написав листа до консульства і попросив з’ясувати обставини ув’язнення Сутуріна, але відповіді наразі не отримав.

Знає Георгія і керівник приватної “Школи вільних і небайдужих” Олесь Пограничний. З початку 90-х років вони разом ходили у походи.

Він теж закликав МЗС відреагувати на цю історію.

“Наш колега-альпініст з Львівщини Георгій Сутурін, котрий майже 6 років вважався зниклим безвісти, вже тривалий час перебуває у вʼязниці в Бангкоку. Незалежно від того, на яких підставах він там перебуває і за що, він має отримувати належну підтримку від держави Україна”, – написав у фейсбуку Пограничний.

Фото Георгія на його сторінці у фейсбуку

ФОТО,ФЕЙСБУК ГЕОРГІЯ СУТУРІНА. Фото Георгія на його сторінці у фейсбуку

Що кажуть в МЗС

У МЗС України заявили ВВС, що повідомлення про те, що дипломати нібито кинули напризволяще українця в Таїланді, не відповідають дійсності.

“МЗС України відомо про українського громадянина, який перебуває в міграційному закладі Таїланду. Українське посольство в Бангкоку займається його справою з перших днів його затримання через нелегальне перебування в Таїланді протягом двох років без паспортних документів”, – пояснив речник МЗС Олег Ніколенко.

За цей час українські консули неодноразово відвідували, а також підтримували телефонний зв’язок з Георгієм Сутуріним, давали йому роз’яснення щодо законних шляхів повернення в Україну.

За наявною інформацією, спочатку Сутурін планував залишатися на території Таїланду, розповів речник МЗС Олег Ніколенко. Але зараз українець виявив бажання повернутися на батьківщину.

.

“Посольство України оформлює йому необхідні українські проїзні документи, домовляється про оплату авіаквитка. З ініціативи дипломатів співвітчизник також пройшов медичний огляд, стан його здоров’я задовільний, він забезпечений одягом та предметами першої необхідності”, – розповів Ніколенко.

You may also like...