На Дніпропетровщині злочинне угруповання розповсюджувало… підроблене насіння
У посівну частина аграріїв обходяться власним посівним матеріалом, інші надають перевагу елітному насінню від відомих світових виробників. Цим користуються аферисти. І про фальшивку фермери часто дізнаються іноді занадто пізно, несучи колосальні збитки.
Днями співробітники управління державної служби боротьби з економічною злочинністю міліції Дніпропетровщини припинили діяльність злочинної групи, яка підробляла посівні матеріали. Через фіктивні підприємства купувалося насіння, яке потім фасувалося в мішки з логотипами відомих світових марок. «Елітний продукт» великим оптом реалізовувався фермерським господарствам майже по всій країні, але вже за ціною в кілька разів дорожче його реальної вартості. За попередніми даними, деякі підприємці закупили «липового» товару на сотні тисяч гривень.
Правоохоронці виявили близько 100 тонн підробленої і готової до реалізації продукції – це фасована кукурудза і насіння соняшнику, за які ділки могли виручити близько 10 мільйонів гривень! Також борці з економічною злочинністю вилучили велику кількість мішків з підробленими логотипами і товарними знаками, гроші, здобуті злочинним шляхом (майже три з половиною мільйони гривень і близько 230 тисяч доларів США).
– Ми запобігли розповсюдженню підробленого насіння, посіявши яке, сільгоспвиробники могли понести колосальні збитки, залишитися як без грошей, так і без врожаю, – коментує заступник начальника Департаменту ДСБЕЗ МВС України Олександр Сидоров. – Це не перший подібний випадок. З початку року в Запоріжжі та на Кіровоградщині наші співробітники припинили діяльність ще двох незаконних цехів, які видавали «на гора» низькоякісний посівний матеріал під виглядом елітного насіння відомих брендів. Збитки від такої «діяльності» склали понад шість мільйонів гривень.
Дніпропетровським «умільцям» доведеться відповідати за ст. 190 (Шахрайство, вчинене групою осіб) та ст. 229 (Незаконне використання знака для товарів і послуг …) Кримінального кодексу України. Їм загрожує покарання у вигляді позбавлення волі до 12 років з конфіскацією майна.
Начальник управління захисту рослин департаменту фітосанітарної безпеки державної ветеринарної та фітосанітарної служби України Олександр Токар каже, що фальсифікована продукція підробляється досить професійно і за зовнішнім виглядом відрізнити її від справжньої вкрай складно. Тому, щоб вберегти себе від контрафакту, він рекомендує не ганятися за демпінговим товаром, а купувати продукти у представників компаній, які офіційно зареєстровані в Україні. Останні також зможуть проконсультувати господарників з приводу тієї або іншої продукції і чи належить вона саме їх бренду.
Прес-служба Департаменту
ДСБЕЗ МВС України