На Дніпропетровщині блоковано діяльність організованого угруповання, яке займалося оптовою контрабандою заборонених сильнодіючих препаратів на територію України

За оперативною інформацією, середньомісячний прибуток зловмисників становив майже півмільйона гривень.

Учасники групи налагодили незаконне переправлення із-за кордону метандієнону для виготовлення фальсифікованих медзасобів та їх продажу. Товар вони отримували від своїх спільників із однієї з країн Східної Азії через сервіси міжнародного поштового зв’язку.

На изображении может находиться: один или несколько человек и люди сидят

Для приховування протиправної діяльності, ділки використовували посередників, які забирали посилки з поштових відділень та доставляли їх замовникам. Отримані препарати фігуранти справи доправляли до підпільної лабораторії для переробки у кінцевий продукт у вигляді пігулок та ін’єкцій.

Готову продукцію зловмисники нелегально переправляли міжнародною поштою до ЄС. Іноземних клієнтів вони підшукували через мережу Інтернет. Також ділки реалізовували товар на території України, використовуючи розгалужену мережу дилерів.

Під час обшуків правоохоронці виявили у помешканнях фігурантів справи та підпільній лабораторії більше кілограму сировини для виготовлення анаболіків і готовий контрафакт на суму близько 700 тисяч гривень. Також вилучено спеціальне обладнання для фасування і пломбування фальсифікованих медпрепаратів.

Наразі вирішується питання щодо здійснення повідомлення про підозру двом організаторам контрабандного трафіку – мешканцям регіону та обрання міри запобіжного заходу.

У межах кримінального провадження, відкритого за ст. 201 Кримінального кодексу України, тривають слідчі дії для притягнення до відповідальності інших осіб, причетних до діяльності угруповання.

Служба безпеки України

Читайте также: