Нацполіція повідомила про підозру екс-посадовцям ДСК «Чорноморське морське пароплавство»

Підозрювані працювали та представляли інтереси ДСК «Чорноморське морське пароплавство» у Республіці В’єтнам на спільному підприємстві «Лотос». З метою заволодіння коштами підприємства вони уклали ряд збиткових і фіктивних договорів, а кошти вивели через офшорні фірми. За попередніми даними, сума збитків сягає десятків мільйонів доларів США.

Під час проведення комплексу процесуальних заходів працівникам Департаменту стратегічних розслідувань, Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва ГПУ вдалося встановити, яким чином були виведені активи спільного підприємства «ЛОТОС» (СП), одним із засновників якого є держкомпанія «Чорноморське морське пароплавство», та злочинну діяльність посадових осіб, котрі безпосередньо організували «схему» з розкрадання коштів.

Аби приховати свою протизаконну діяльність та уникнути відповідальності, вони розірвали всі контакти з керівництвом ДСК «Чорноморське морське пароплавство», а в подальшому намагалися приховати документи про фінансово-господарську діяльність СП «ЛОТОС». Однак поліцейські встановили місце знаходження посадовців та віднайшли начебто втрачену документацію, а також «чорнові» записи.

У ході аналізу зібраної інформації правоохоронці з’ясували, що засновниками спільного підприємства «ЛОТОС» (СП) з української сторони була Державна судноплавна компанія «Чорноморське морське пароплавство», а з в’єтнамської сторони – «Vietrans» та «VOSA». Більша частина статутного капіталу належала ДСК «Чорноморське морське пароплавство». Замість того, аби захищати інтереси української сторони, її представники розробили «схему» для заволодіння активами.

Для цього фігуранти уклали  збиткові й фіктивні договори та створили комерційну структуру АК «Лотос Марін J.S.C.»,  на користь якої  та інших осіб згодом було відчужено активи СП «ЛОТОС» за цінами, що значно нижчі від ринкових. Внаслідок дій посадовців підприємство втратило можливість проводити належним чином операційну діяльність та отримувати від неї прибуток. Крім того, з метою виведення та легалізації незаконно одержаних коштів, було створено ряд «офшорних» компаній.

Треба зазначити, що на момент створення комерційної структури АК «Лотос Марін J.S.C.», СП «ЛОТОС» належало 49 % акцій у її статутному капіталі, а решта резидентам країни – громадянам В’єтнаму. На даний час підприємству належить лише 5 %. Певний час українська сторона ще отримувала дивіденди, але у подальшому держкомпанія втратила зв’язок не тільки зі своїми іноземними партнерами, але й з українськими представниками у раді правління за кордоном.

Також було встановлено, що, незважаючи на звільнення з ради правління посадових осіб ДСК «Чорноморське морське пароплавство» — представників української сторони у В’єтнамі, про що особам достеменно було відомо, дані громадяни продовжували представляти інтереси Державної компанії у спільному підприємстві «ЛОТОС».

Оперативники Департаменту стратегічних розслідувань, слідчі Головного слідчого управління Нацполіції за процесуального керівництва ГПУ зібрали достатньо доказів причетності колишніх членів ради правління держкомпанії до вчинення злочину.

У середу, 11 грудня, їм було повідомлено про підозру за ч. 5 ст. 27, ч. 3 ст. 206-2 (протиправне заволодіння майном підприємства) Кримінального кодексу України. Найближчим часом буде вирішуватися питання щодо обрання запобіжного заходу.

За попередніми даними, внаслідок протиправних дій підозрюваних інтересам української та в’єтнамської сторонам завдано збитків на суму у кілька десятків мільйонів доларів США.

З метою встановлення всіх осіб, причетних до злочину, українські поліцейські плідно співпрацюють із колегами з Республіки В’єтнам у межах міжнародної допомоги.

Нагадуємо, поліцейські викрили злочинну схему продажу майна Державної судноплавної компанії «Чорноморське морське пароплавство». Майнові комплекси Державної судноплавної компанії, що знаходилися у прибережній зоні Чорного моря, були продані за ціною, що значно нижча за ринкову. Унаслідок протиправних дій керуючого санацією держкомпанії було завдано збитків в особливо великих розмірах. // mvs.gov.ua

Читайте также: