НАЗК створило прямий анонімний канал повідомлень для викривачів корупції у більшості органів влади

Єдиний портал повідомлень, за запевненням НАЗК працює так, що анонімність повідомлень має бути забезпечена

Національне агентство з питань запобігання корупції підключило 144 організації до Єдиного порталу повідомлень викривачів. Доступ до цього ресурсу отримали міністерства, більшість обласних державних (військових) адміністрацій та 4 обласних і 7 міських рад, повідомляє НАЗК.

Також до переліку тих, хто тепер “на прямому зв’язку” з антикорупційним державним органом ввійшли співробітники Апарату Верховної Ради України, Рахункової палати, Національного банку, Бюро економічної безпеки, Фонду державного майна, Антимонопольного комітету, Пенсійного фонду та інших державних органів.

В чому різниця тепер і до підключення?

Як пояснює НАЗК, раніше до порталу були підключені тільки спеціально уповноважені суб’єкти у сфері протидії корупції – НАЗК, Національне антикорупційне бюро, Національна поліція України, Офіс Генерального прокурора, а також Державне бюро розслідувань. відтепер прямі повідомлення про виявлені корупційні прояви можуть надсилати і співробітники перелічених вище державних органів та органів місцевого самоврядування.

Як зазначає Єдиний портал повідомлень викривачів, з часу роботи порталу – 6 вересня 2023 року – в НАЗК надійшло 1392 повідомлень:

  • 954 – порушень Закону України «Про запобігання корупції»;
  • 336 – кримінальні корупційні правопорушення;
  • 102 – правопорушення, пов’язані з корупцією.

Спеціальний ресурс забезпечує анонімне надсилання повідомлень працівниками організацій про корупцію в їхніх організаціях або структурах – інформація, зазначена у повідомленні, одразу надсилається її керівникам або уповноваженим підрозділам (особам) з питань запобігання та виявлення корупції.

You may also like...