Що робити, якщо на вас оформили кредит без вашого відома

Основні кроки розпізнання шахрайської схеми.

Прес-центр судової влади України підготував поради, як діяти, якщо ви отримали дзвінок від банку чи колекторів про необхідність повернути кредит, про який ви нічого не чули.

1. Перевірте інформацію. Це можна зробити, звернувшись до банку, фінансової установи чи колекторської компанії, або онлайн в Українському бюро кредитних історій за посиланням.

Зазвичай проста комунікація дає можливість з’ясувати, що сталася помилка, або хтось вказав ваш телефон/адресу/дані як контактні, а насправді до кредиту ви відношення не маєте.

2. Якщо інформація підтвердилася, ідіть до правоохоронних органів.

Напишіть заяву до поліції про те, що на вас був незаконно оформлений кредит. Це потрібно для фіксації факту події та внесення даних до Єдиного реєстру досудових розслідувань.

3. Потрібно звернутися до кредитора чи колектора. Повідомте банк чи МФО про те, що ви особисто кредит не оформляли, та наведіть аргументи на свою користь.

4. Отримайте від банку завірені копії договорів про кредитування. Колектори повинні надати вам договір переуступки вашої заборгованості.

5. Зверніться до юриста-спеціаліста з банківського права або самостійно виявіть ознаки підробки договору.

6. Переконайте банк чи фінансову установу у підробці документа. Це дасть змогу об’єднати зусилля для викриття шахрая.

7. Повідомте про підробку регуляторні організації у сфері банківського сектору, зокрема Національний банк України. Для сфери небанківського мікрокредитування — Національну комісію, що здійснює державне регулювання у сфері ринків фінансових послуг. Регулятор може призначити перевірку, вимагати від установ пояснень.

8. Готуйте позов до суду.

«Судово-юридична газета»

Читайте также: