Житель Тернополя став жертвою інтернет-шахрая

Фішингові ресурси створюють аферисти для отримання банківських реквізитів та конфіденційної інформації громадян. Надалі зібрані дані вони продають або використовують для злочинів, зокрема вимагання або викрадення грошей.

Від такої шахрайської схеми потерпів житель Тернополя 1977 року народження. Заявник через інтернет продавав автомобільні диски. До нього телефонував псевдо покупець й запевнив про намір придбати товар. Зловмисник надіслав тернополянину фішингове посилання, за якими продавець ввів свої банківські дані. В результаті шахрай привласнив гроші з рахунку потерпілого в розмірі 9700 гривень.

Відомості про подію працівники поліції внесли в Єдиний реєстр досудових розслідувань відповідно до частини 1 статті 190 (шахрайство) Кримінального кодексу України.

Зазвичай посилання на фішингові ресурси надходить електронною поштою або у месенджерах. Такі ресурси можуть повністю копіювати дизайн інтернет-магазинів, банків, платформ оголошень, сервісів обміну валют, служб доставки тощо. За посиланням необхідно вказати дані банківської картки (номер та термін дії картки, PIN та СVV-код), а також конфіденційні дані будь-то дата народження, дівоче прізвище матері, логіни та паролі від різних ресурсів тощо.

Аби не потрапити на гачок аферистів, поліція рекомендує громадянам:
—    купувати товари лише на перевірених сайтах;
—    не переходити за сумнівними посиланнями, надісланими сторонніми;
—    уважно перевіряти URL-адресу, адже один зайвий символ на адресній панелі може означати, що ви потрапили на фішинговий сайт;
—    нікому не повідомляти дані карти, паролі та інші дані, що можуть використовуватися для підтвердження платежів.

Відділ комунікації поліції Тернопільської області

Читайте также: