Ринок землі в Україні: названо ціну гектара

Економічно обґрунтована середня вартість землі в Україні становить 51,2 тис. грн за гектар

Ринок сільськогосподарських земель вже відкрився, проте про формування ринкової ціни на землю ще рано говорити, тому що кількість укладених угод купівлі-продажу замала. На формування ціни кожної окремої земельної ділянки буде впливати її нормативна грошова оцінка, площа, мізцерозташування, середня врожайність, орендна плата.

На формування ціни кожної окремої земельної ділянки впливає її нормативну грошову оцінку, площа, місце розташування, середня врожайність, оренда - Ринок землі в Україні: названа ціна гектара

Фото з відкритих джерел

Наразі для визначення економічно зваженої вартості сільськогосподарських земель потрібно врахувати поточну орендну плату за землю (як дохід від розміщених інвестицій) та ставку по довгостроковим кредитам в іноземній валюті (як критерій оцінки використання грошових коштів). В 2020 році орендна плата за землю становила в середньому 3425 грн за 1 гектар по Україні, а ставка по довгостроковим кредитам в іноземній валюті – 6,7%. Таким чином, економічно обґрунтована середня вартість землі в Україні становить 51,2 тис. грн за гектар.

«В кожній окремій області ціна на землю буде нерівномірною. В деяких областях вона буде коливатись в 2 — 2,5 рази. Найдорожчі гектари будуть у Київській області, – там ціна 1 га коливатиметься від 26,5 тис. грн до 74,6 тис. грн.

Дані: ucab.ua

Максимальна ціна на землю прямо корелюється з найвищими врожаями в 2020 році в таких областях як: Вінницька, Івано-Франківська, Львівська, Полтавська, Сумська, Тернопільська, Хмельницька, Чернівецька, Чернігівська. В цих областях врожайність перевищувала 5 т/га, а ціна 1 га сягатиме $2-2,5 тис. Найнижча ціна прогнозується у Волинській, Дніпропетровській, Донецькій, Запорізькій, Луганській, Херсонській областях – вона трохи перевищуватиме $1 тис. за 1 га», – пояснює Елліна Юрченко, експерт із земельних питань УКАБ. // Главком

Читайте также: