Ті, хто розпустив ЦВК, проголосують і за проросійську «формулу Штайнмайєра»

Партія «Слуга народу», а також інші політичні сили, які підтримали рішення про достроковий розпуск Центральної виборчої комісії, можуть у майбутньому проголосувати за «формулу Штайнмайєра».

Про це в ефірі «Прямого» розповіла народний депутат Ганна Гопко.

«Дострокове припинення повноважень ЦВК – це політична мотивація. Якщо послухати міжнародних експертів, то найвищі оцінки взагалі за всю історію незалежності були дані всіма місіями спостерігачів, які були від ОБСЄ, від ПАРЄ, які приїжджали в Україну і на президентські, і на дострокові парламентські вибори. Аргументація президента, щодо звільнення чи дострокового припинення повноважень ЦВК не містить переконливих аргументів», — зазначила вона.

Зокрема Гопко зауважила, що існує ризик того, що партія «Слуга народу» не дозволить іншим політичним силам номінувати своїх кандидатів до нового складу ЦВК.

«Зараз надзвичайно важливим є процес інклюзивності, щоб кожна політична сила і представники фракцій та груп могли представити своїх номінантів на майбутній склад ЦВК. Але тут, враховуючи монобільшість, яка є у «Слуги народу», ми можемо уявити, який це буде склад ЦВК», — сказала депутат.

Гопко також наголосила, що ті, хто підтримав рішення достроково розпустити ЦВК, можуть у майбутньому проголосувати за «формулу Штайнмайєра».

«Сьогодні ми почули першу відверту заяву міністра закордонних справ. Ті люди, які сьогодні голосували за дострокове припинення ЦВК – це потенційні натискачі кнопок, щоб проголосувати, зокрема, за «план Штайнмайєра». Давайте про це відверто говорити. Це — «Слуга народу», «п’ята колона», «Батьківщина», позафракційні та інша якась група», — сказала вона.

Читайте также: