Кремль визнав колишнього «Slonа» і «Росбалт» іноземними агентами

Сайти потрапили в один ряд з проєктами «Радіо Свобода», «Медузою» та «Медіазоною».

Міністерство юстиції Росії визнало видання Republic (колишній Slon.ru) і «Росбалт» іноземними агентами.

Росія визнала видання Republic і "Росбалт" іноземними агентами

Фото: facebook.com/republic.ru

Про це повідомляється на сайті міністерства.

87-м номером до списку ЗМІ-іноземних агентів увійшло ТОВ «Москоу діджитал медіа» (юридична особа Republic), а 88-м — АТ «РС-Балт» («Росбалт»).

«Ми вважаємо таке рішення і несправедливим, і незаконним. Закон про іноземних агентів взагалі повинен бути скасований (про що ми не раз писали і говорили). Але його застосування до Republic — за межею абсурду, тому що наше видання існує тільки на гроші передплатників. У нас немає іноземних спонсорів, ми не отримуємо гранти. У нас навіть реклами немає. Тільки підписка», — йдеться у заяві Republic з цього приводу.

Видання існує з 2009 року і до 2016-го називалось Slon.ru.

Інформаційне агентство «Росбалт» створила і очолила у 2000 році Наталія Чапліна — дружина Віктора Черкесова, який на той момент був постійним представником президента РФ Володимира Путіна в одному з округів Росії.

ЗМІ-іноагенти зобов’язані детально звітувати мін’юсту про всі свої доходи та витрати, про персональний склад керівництва і аудиторських перевірках. Матеріали таких ЗМІ повинні поширюватися на території Росії з відповідним маркуванням.

За порушення вимог ЗМІ ризикує отримати багатомільйонні штрафи.

Починаючи з квітня 2021 року в Росії іноагентами оголосили цілий ряд незалежних ЗМІ, включно з «Медузою», VTimes (якому довелося закритися), «Інсайдером», телеканалом «Дождь», виданням «Важные истории», «Медіазоною».

Через загрозу репресій об’єднання журналістів-розслідувачів OCCRP припинило роботу в Росії, а медіаресурси Михайла Ходорковського («Открытые медиа» та «МБХ Медиа») закрилися. // LB.ua

Читайте также: