Як українські ракетні системи б’ють по тилах російських окупантів. Карти

як українські ракетники б'ють по тилах окупантів. Карти

Протягом останніх 10 днів Україна почала активно використовувати отримані від союзників системи залпового вогню Himars — сучасні аналоги радянських систем “Ураган” та “Смерч”.

Причому і Himars, які вже на фронті, і M270 MLRS, які надходять, перевершують радянські системи: і дальністю стрільби в 70 кілометрів, як у “Смерча”, та меншим калібром — 227 мм, як в “Урагана”, що робить їх більш мобільними та легшими в обслуговуванні, зазначає видання ТЕКСТИ.

Також і Himars, і M270 MLRS мають більш досконалу систему заряджання (ракети заряджаються пакетом, а не поштучно).

Інша особливість — їхня точність. В Україну будуть постачати керовані ракети з наведенням, які точно вражають задані цілі. Радянські ж РСЗВ б’ють переважно по площі й не можуть вразити конкретну будівлю з одного пострілу.

Також ми щиро сподіваємось, що до систем Himars та M270 MLRS Україні постачатимуть і ракети сімейства ATACMS, які можуть вражати цілі на максимальних відстанях від 165 по 220 кілометрів, що переводить їх у розряд тактичних ракетних комплексів.

Отримання високоточної та далекобійної зброї може стати переважаючим фактором для Української армії.

З 20 червня ЗСУ почали активно вражати цілі в тилу ворога — на окупованих територіях.

ATACMS

ATACMS

Так, декілька вибухів пролунали в Алчевську та навколишніх містах, в Ізюмі, Скадовську. В ближніх тилах ворога, до 50 кілометрів від лінії фронту, система моніторингу за пожежами NASA Firms фіксувала значні осередки пожеж.

Руйнування логістики ворога — одне із ключових завдань, адже передові частини без боєкомплекту та технічного забезпечення не можуть ні наступати, ні оборонятись.

Використання Україною систем типу Himars у доповнення до наявних “Точок-У” змусять російську армію переносити свої бази далі від лінії фронту, а значить логістика стане складнішою.

Методологія

На карті відображені орієнтовні дальності ураження різних систем: для 155-мм гармат (M777), систем HIMARS та M270 MLRS, а також ракетних систем “Точка-У”.

Американская реактивная система залпового огня (РСЗО) MLRS (фото из архива)

Американская реактивная система залпового огня (РСЗО) MLRS 

Ми “розташували” ракетні системи за 20 км від лінії фронту в тилу. Максимальна дальність ураження Himars становить 70 км (для ракет, що постачаються Україні) — тобто, враховуючи розташування систем, зона ураження становитиме до 50 км углиб окупованих територій. Для “Точки-У” ця відстань — 100 км.

Гаубиці М777 “поставили” за 1-5 км від лінії фронту.

Додатково журналісти видання включили дані про пожежі зафіксовані NASA Firms та дані GeoConfirmed — Twitter-спільноти, яка займається геолокацією знайдених фото та відео матеріалів — червоні позначки. Ми позначили точки вибухів та обстрілів зафіксовані протягом останніх 10 днів — червоні назви населених пунктів.

Більш детальні мапи дивіться нижче:

Харківський напрямок

Слов’янський напрямок

Південь України

Херсонський напрямок

Автор: Денис Губашов; ТЕКСТИ

You may also like...